Lundqvist 33 zákroky vymazal Penguins i Crosbyho

Nad Pittsburghem zavládla švédská záře, gólman New York Rangers Henrik Lundqvist pochytal všech 33 střel, které na něj vyslali Pittsburgh Penguins v Consol Energy Center a potřetí v sezoně udržel čisté konto.

New York (31-18-5) pokračoval v defenzivní dominanci proti Pittsburghu (27-19-7) od chvíle, kdy se utkali v prvním kole play off Východní konference 2015. Rangers mají proti Penguins od 3. dubna 2013 bilanci 7-1-3.

Krátce po nevyužité přesilovce se Rangers ujali vedení zásluhou osmého gólu Kevina Hayese, který využil obtížné pozice gólmana domácích Marca-André Fleuryho.

Na 2:0 zvyšoval Dominic Moore po spolupráci s Chrisem Kreiderem na začátku třetí třetiny, konečné skóre dotvořil do prázdné branky v předposlední minutě Jesper Fast.

Pittsburghu nebyla nic platná převaha, nechytl se ani Sidney Crosby, který v závěru úvodní části pálil z pravého kruhu vedle.

Skončila tak Crosbyho rekordní sedmizápasová série zápasů, v nichž dal gól, střelecky se kapitán Pittsburghu neprosadil doma po devíti zápasech, po 11 duelech nezaznamenal bod. Crosby nakonec ani jednou nevystřelil mezi tyče, což se mu přihodilo počtvrté v této sezoně.

Doma se gólově nechytal naposled 19. prosince proti Carolina Hurricanes, aby následně vytvořil nejdelší domácí gólovou sérii v NHL od chvíle, kdy se Mario Lemieux v sezoně 1995-96 trefil jedenáctkrát v řadě.

Největší šanci Penguins měl ale Conor Sheary, který ve druhé třetině obehrál dva obránce a bekhendem napálil horní tyč.

Zápas nedohrál obránce Pittsburghu Trevor Daley, který po kolizi s Fastem už v první třetině tvrdě přistál v síti v brance Rangers.