Lightning zdolali Penguins, trefil se Šustr

Účty ve finále Východní konference jsou srovnané. Hráči Tampa Bay Lightning totiž na svém ledě přehráli Pittsburgh Penguins 4:3 a v sérii vyrovnali stav na 2:2.

Na výhře floridského týmu se podíleli i čeští zástupci. Obránce Andrej Šustr vstřelil gól, útočník Ondřej Palát pak zaznamenal jednu asistenci.

První dvě třetiny zápasu jednoznačně patřili domácímu týmu. Ten svého soupeře převyšoval ve všech ohledech a byl za to odměněn i brankami.

Skóre otevřel už po 27 vteřinách hry Ryan Callahan, který využil šikovnou přihrávku obránce Viktora Hedmana. O čtrnáct minut později se prosadil i Andrej Šustr a poslal svůj tým do trháku.

Pittsburgh se dlouho nemohl dostat do tempa, navíc působil podrážděně. Jen za první dvě třetiny pykali hráči Penguins na trestné lavici pětkrát. Penguins navíc inkasovali další branky.

Ve 35. minutě udeřil v početní výhodě po přihrávce Ondřeje Paláta Jonathan Drouin, o tři minuty později se rovněž v přesilové hře prosadil Tyler Johnson.

"Nevstoupili jsme do toho zápasu tak, jak bychom chtěli. To je jasné," prohlásil kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. "Měli jsme ale šance, abychom se dostali zpátky do zápasu."

Hostům se to ve třetím dějství skutečně podařilo. Během necelých třinácti minut totiž soupeři nasázeli tři góly. Nejprve se prosadil Phil Kessel, po něm i Evgeni Malkin a v přesilové hře Chris Kunitz.

Kýženou vyrovnávací branku už ale Pittsburgh nevstřelil. Lightning ustáli velký závěrečný tlak soupeře a mohou slavit druhé vítězství v sérii.

"Není podstatné, jestli jsme vyhráli 4:0 nebo 4:3," prohlásil trenér domácích Jon Cooper. "Počítá se pouze stav série. A ten je nyní 2:2."

V dresu Lightning odehrál útočník Ondřej Palát před 19 minut, k jedné asistenci přidal i pět střel na branku a dva hity.

Obránce Andrej Šustr strávil na ledě necelých patnáct minut, během kterých stihl gól a další dvě střely na branku.

Série se nyní za stavu 2:2 na zápasy přesouvá zpět do Pittsburghu, duel číslo 5 je na programu v noci z neděle na pondělí.