Řečí čísel: Palát je pro Lightning klíčový

V cestě do finále Východní konference se ukázal i přínos Bogosiana s Colemanem

Napsal Rob Reese / redaktor NHL.com

NHL.com během Stanley Cupu rozkrývá herní trendy a tentokrát se zaměřuje na statisticky nejvýznamnější hráče Tampa Bay Lightning.

Bruins budou po vyřazení zvažovat možné omlazení

Je třeba si promyslet, jak postupovat ohledně našeho stárnoucího jádra týmu, připustil kouč Cassidy

Napsal Amalie Benjaminová / redaktorka NHL.com

Boston Bruins opětovně čelí otázce, zda je jádro jejich týmu stále ještě schopné dotáhnout tým k dalšímu Stanley Cupu, na který slavný klub dosáhl naposledy v roce 2011. Od té doby hrál 'jen' dvakrát ve finále (2013 a 2019).

Bruins chyběl Rask a lepší nasazení

Pastrňákova produktivita a kvalitní centři včetně Coylea dávají Bruins naději do budoucna

Napsal Amalie Benjamin / redaktorka NHL.com

Boston Bruins ukončili tažení za Stanley Cupem ve druhém kole, kde nestačili na Tampa Bay Lightning. Prohra 2:3 po druhém prodloužení pátého duelu jim zhatila naděje na opakování loňského tažení do finále.

Budoucnost Bostonu je po vyřazení nejistá

Jádro týmu stárne. Otazníky budí hlavně osud kapitána Cháry a brankářské jedničky Raska

Napsal Amalie Benjaminová / redaktora NHL.com

Sestřih: Boston - Tampa 2:3 2OT

Pátý zápas: Boston - Tampa Bay 2:3 po 2. prodloužení

Victor Hedman skóroval ve druhém prodloužení pátého zápasu, tým Tampy Bay vyřadil Boston 4:1 v sérii a postoupil do finále Východní konference

• 05:03 •

V průběhu tiskové konference po pátém utkání mezi Tampa Bay Lightning a Boston Bruins měl útočník David Krejčí většinu času sklopenou hlavu, jeho oči navíc skrýval okraj čepice... Už jen pohled na zkušeného českého útočníka hovořil sám za sebe.

Tampa prodloužení umí. A sen je o krok blíž

Lightning zvládli už čtvrté nastavení v play off a Boston poslali domů. Jsem na tým hrdý, říká Hedman

Napsal Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/cs

• 05:03 •

Čekala se extrémně vyrovnaná série, řež do posledního dechu. Hráči týmu Tampa Bay Lightning ale nakonec s mužstvem Boston Bruins udělali poměrně krátký proces, v semifinále Východní konference mu přenechali jediné utkání.

Palát opět skóroval a Bruins mají po sezoně

Pondělní zápasy: Český útočník se prosadil počtvrté v řadě, trefili se i Pastrňák a Krejčí, ale v 95. minutě rozhodl Hedman

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Finalista minulé sezony NHL dohrál. Boston Bruins sice v úvodním duelu série 2. kola Stanley Cupu dokázali přetlačit Tampa Bay Lightning (3:2), jenže to bylo z jejich strany pro tuto sezonu vše. Následovaly čtyři výhry Lightning bez jediné odpovědi Bruins, o té poslední rozhodl až v čase 94:10 vítěznou trefou švédský obránce Victor Hedman.

Mezi hrdiny pátého zápasu patřil na straně vítězů také Ondřej Palát, jenž se úvodním gólem přiřadil ke klubovým rekordmanům. Bostonu nebyly nic platné ani zásahy Davida Pastrňáka a Davida Krejčího, který si připsal i nahrávku; právě Krejčí až v polovině 58. minuty zajistil Bruins aspoň prodloužení. Ve hře naopak zůstali Colorado Avalanche, jimž se i bez brankáře Pavla Francouze podařilo rozdrtit Dallas Stars 6:3. Klub z Denveru tak snížil v sérii na 2:3 na zápasy.

Zády ke zdi. Pastrňák: Takové zápasy miluju

Bruins čelí vyřazení, teď už nemohou zaváhat. Musíme pomoct Halákovi, volá kouč

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Hokejisté Boston Bruins si často pochvalují, jak velký má jejich tým charakter a vnitřní sílu. Jak tvoří pevnou a soudržnou partu, kterou jen tak něco nepoloží. Teď nastal čas to ukázat ještě výrazněji než kdy před tím.

Palát přiblížil Lightning postup

Sobotní zápasy: Český útočník zařídil dvěma góly výhru Tampy Bay nad Bostonem 3:1 a vedení v sérii 2. kola 3:1 na zápasy

Napsal NHL.com/cs @nhlcz

Český útočník Ondřej Palát se postaral dvěma góly o vítězství Tampa Bay Lightning ve čtvrtém duelu semifinále Východní konference nad Boston Bruins 3:1. Celek z Floridy díky třetímu úspěchu v sérii za sebou vede 3:1 na utkání a proti loňskému finalistovi Stanley Cupu jej dělí jediná výhra od postupu.

Sebevědomí má české jméno. Z Paláta je ostrostřelec

Tři zápasy, čtyři trefy. Díky křídlu prvního útoku se váhy naklonily na stranu Lightning

Sestřih: Boston-Tampa Bay 1:3

4. zápas: Boston-Tampa Bay 1:3

Ondřej Palát se dvěma góly podepsal pod výhru Tampy Bay 3:1 ve čtvrtém zápase proti Bruins, stejným poměrem vedou Lightning i v sérii

• 05:03 •

Vítězná trefa ze zápasu číslo 2, úvodní gól třetího duelu a pak tady máme ještě dva kousky ze čtvrtého souboje včetně toho rozdílového. Ondřej Palát se stal klíčovou palebnou silou Tampa Bay Lightning při jejich marši do finále Východní konference. V sérii s Boston Bruins jim zbývá udělat poslední krok.

Bruins a Lightning spojil moment solidarity

Před čtvrtým zápasem série vyjádřili hráči obou týmů touhu po sociální spravedlnosti a rasové rovnosti

Napsal Wes Crosby / autor NHL.com

Tampa Bay Lightning a Boston Bruins spojila před 4. zápasem druhého kola play off Východní konference v Torontu chvíle solidarity na podporu rasové rovnosti.