Columbusu chyběl rozdílový hráč

Blue Jackets nestačili na favorizovanou Tampu, mladí brankáři a pevné jádro jim ale dávají naději do budoucna

Napsal Craig Merz / nezávislý autor NHL.com

Columbus Blue Jackets končí sezonu po pěti zápasech 1. kola Stanley Cupu, když se jim v něm na rozdíl od loňska nepodařilo vyřadit Tampa Bay Lightning. Do play off šli jako sedmý nasazený tým ve Východní konferenci se skalpem jednoho výše postaveného - Toronto Maple Leafs z kvalifikace. Dostali se tak o dvě místa výš než po základní části, v níž byli v konferenci devátí s bodovou úspěšností 57,9 procenta (33-22-15).

Krejčí a Pastrňák táhli Boston, Voráček měl tři body

Středeční zápasy: Bruins otočili duel s Carolinou díky českým příspěvkům. Flyers dva góly a nahrávka Voráčka nestačily

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Hokejisté Boston Bruins postupují po výhře 2:1 nad Carolina Hurricanes do druhého kola play off. Gólem a asistencí přispěl k výhře v pátém duelu série David Krejčí, dvěma nahrávkami pomohl i navrátilec do sestavy David Pastrňák. Dál jdou i Tampa Bay Lightning, kteří otočili páté utkání s Columbus Blue Jackets ze 2:4 k výhře 5:4 po prodloužení. Oba úspěšné celky nyní budou čekat na vyzyvatele z dalších dvou sérií ve Východní konferenci, střetnout se však mohou i spolu. O postup na Východě musí naopak ještě bojovat hráči Philadelphia Flyers, kteří rovněž vedli 3:1 na zápasy. Přes skvělé představení Jakuba Voráčka, jenž dal dva góly a na jeden nahrál, podlehli Montreal Canadiens 3:5 a série se tak ještě zamotává.

422 dní. A noční můra Tampy je pryč

Odveta proti Columbusu po 16 měsících ukázala, jak Lightning dozráli. Jako tým jsme vyrostli, jásá Johnson

Napsal Michael Langr / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Skoro rok a půl je ta vzpomínka musela budit ze sna. Až teď je tahle noční můra konečně pryč.

Boston, Tampa i Colorado jsou jen krok od postupu

Pondělní zápasy: Bruins otočili s Hurricanes, Lightning udolali Blue Jackets, Avalanche přejeli Coyotes. Vedou 3:1 na zápasy

Hokejisté Boston Bruins a Tampa Bay Lightning jsou ve Východní konferenci krok od postupu do 2. kola Stanley Cupu. Bruins ve čtvrtém utkání s Carolina Hurricanes předvedli ve třetí třetině parádní otočku z 0:2 a vyhráli i díky dvěma nahrávkám Ondřeje Kašeho 4:3. Asistenci si u vítězného gólu připsal i David Krejčí. V sérii vedou 3:1 na zápasy i Lightning, jimž se povedlo udolat Columbus Blue Jackets těsně 2:1. Vítězný gól dal Yanni Gourde.

Stejně dobře mají na Západě rozehranou sérii Colorado Avalanche díky poslední vysoké výhře nad Arizona Coyotes 7:1. Tři body za dva góly a nahrávku zaznamenal Nazem Kadri. Z nejhoršího se vyhrabali St. Louis Blues. Obhájce Stanley Cupu prohrával v sérii proti Vancouver Canucks 0:2 na zápasy, po pondělním vítězství 3:1 už je vyrovnáno na 2:2. Stejnou bilanci jako Kadri měl v dresu Blues Ryan O'Reilly.

Halák s Krejčím řídili výhru Bostonu

Sobotní zápasy: Slovenský brankář vychytal vítězství, český centr měl dvě asistence. Francouz nezabránil prohře Colorada

Hokejisté Boston Bruins uspěli v těžké situaci, kdy klub opustil brankář Tuukka Rask, a třetí duel s Carolina Hurricanes vyhráli 3:1. Dvěma asistencemi k tomu přispěl David Krejčí, Jaroslav Halák pochytal 29 ze 30 střel a uspěl tak v česko-slovenském souboji gólmanů s Petrem Mrázkem. Strávit porážku musel na ledě i další český brankář Pavel Francouz, který poprvé v sérii s Arizona Coyotes dostal přednost před Philippem Grubauerem a nezabránil prohře 2:4, díky které celek z Glendale snížil v Edmontonu stav série Západní konference na 1:2 na zápasy.

Svaly z Ohia. Columbus neradno odepisovat

Rychlý obrat, skvělý gólman a návrat sebevědomí. Jsme zvyklí jít přes překážky, zní z kabiny Blue Jackets

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Spousta fanoušků jistě měla tendenci je po prvním zápase odepsat. A není divu, hokejisté Columbus Blue Jackets padli na úvod série prvního kola bojů o Stanley Cup s Tampa Bay Lightning po nevídané bitvě 2:3 v pátém prodloužení.

Nečas pomohl dvěma asistencemi k výhře Caroliny

Čtvrteční zápasy: Český nováček se podílel na vyrovnání série Hurricanes s Bruins, přihrál i na vítězný gól

Martin Nečas pomohl dvěma asistencemi k vítězství Carolina Hurricanes ve druhém utkání série 1. kola play off NHL nad Boston Bruins 3:2. Jednadvacetiletý český útočník se podílel ve 49. minutě i na vítězné brance obránce Dougieho Hamiltona. Hurricanes vyrovnali na 1:1 na zápasy a Bruins, kteří nastoupili bez kanonýra Davida Pastrňáka, nepomohly ani gól a asistence centra Davida Krejčího.

Balvan je pryč. Tampa získala sebevědomí

Lightning zvládli maraton a zbavili se tíže loňského výprasku s Columbusem. Ale čeká nás dlouhá cesta, varuje Point

Napsal Lukáš Vrkoč @nhlcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Pokud vyhrajete maraton, který se zapsal do historie NHL jakožto čtvrtý nejdelší duel vyřazovacích bojů Stanley Cupu, měl by vás vedle únavy zaplavit ještě jiný pocit: úleva a vlna sebevědomí, z něhož bude tým těžit. Ať už v krátkodobém horizontu, kdy pomůže hlavně rychle regenerovat, nebo v tom dlouhodobém po stránce psychiky.

Epos o Tampě a Columbusu vstoupí do dějin

Utkání na osm třetin se hrálo skoro celou noc. Hlavně brankáři byli neskuteční, chválil Hedman

Souhrn: CBJ 2, TBL 3

Point v 5. prodloužení trefil výhru Lightning

Útočník Brayden Point se prosadil v čase 150:27 a 88. střelou na branku Columbusu rozhodl o vítězství Tampy Bay v prvním duelu série 3:2

• 05:04 •

Když se lidé ukládali v Evropě ke spánku, byl zápas v plném proudu. Když odbila půlnoc, stále se pokračovalo. A když první ranní ptáčata vstávala do práce, ještě pořád se hrálo.

První duel prvního kola play off mezi Tampa Bay Lightning s Columbus Blue Jackets začínal v devět večer středoevropského letního času. A končil o půl čtvrté ráno. Hrubého času trval šest a půl hodiny. Čistého přesně 150 minut a 27 sekund.

"Nevím, kolik hráčů může říct, že absolvovali takový zápas. Bylo to něco neskutečného," hovořil jako ze sna útočník Lightning Brayden Point, jenž dal v utkání dvě branky a v polovině pátého nastavení rozhodl přesnou střelou do horního růžku.

Tampa v maratonu udolala Columbus, rozhodl Point

Úterní zápasy: Lightning uspěli až v 5. prodloužení. Kämpfův gól na výhru Chicaga nestačil

První utkání letošních bojů o Stanley Cup a hned pořádný maraton. Úvodní duel celků Tampa Bay Lightning a Columbus Blue Jackets se proměnil v nekonečnou bitvu, kterou rozseklo až páté prodloužení. V něm se prosadil útočník Brayden Point a ve čtvrtém nejdelším utkání v historii NHL strhl výhru na stranu Lightning. Kvůli délce zápasu byl odložen následující duel Boston Bruins s Carolina Hurricanes, hrát se bude ve středu od 17 hodin SELČ. Slaví rovněž Calgary Flames, kteří udolali Dallas Stars 3:2. Uspěli i Vegas Golden Knights, kteří přehráli Chicago Blackhawks 4:1. Jedinou branku poražených zaznamenal David Kämpf.