Kruger ukončil nejdelší zápas Chicaga, které srovnalo

Napsal Michael Langr / NHL.com

V Česku už bylo dávno ráno a v Kalifornii se zvolna blížila půlnoc, když některým fanouškům Anaheim Ducks přivolal noční můru Marcus Kruger. Švédský útočník Chicago Blackhawks v čase 116:12 ukončil druhý duel finále Západní konference NHL a výsledek 3:2 pro hosty srovnal stav série na 1:1. Byla to první domácí porážka Ducks v letošních bojích o Stanley Cup.

"Překonali jsme několik těžkých chvil a dokázali se odrazit k výhře," jásal Kruger.

V úterý se hrál nejdelší zápas v dějinách Blackhawks. Jeho konec obstaral až v závěru třetího prodloužení čtyřiadvacetiletý Švéd, který před brankovištěm vložil hokejku do nahození Brenta Seabrooka a vzápětí dorazil puk za čáru. Byl to druhý Krugerův gól v letošním play off. Anaheim sehrál svůj nejdelší duel v dubnu 2003, kdy souboj s Dallas Stars rozhodlo až páté prodloužení.

Úterní zápas přitom mohl mít tečku už mnohem dřív. V průběhu prvních dvou dvacetiminutových prodloužení domácí třikrát nastřelili tyčku. Ve druhém nastavení už se Chicago radovalo z vítězného gólu. Andrew Shaw totiž neomylně z hrany brankoviště hlavičkoval vyražený puk, ale jeho pohotový pokus nemohl být uznán.

"Škoda, byla to nesmírně zábavná chvíle," řekl útočník Blackhawks Patrick Sharp pro Chicago Sun-Times.

"Říkali mi, ať používám hlavu, tak jsem to udělal," vtipkoval Shaw. Právě on se ale postaral o výborný úvod hostů, když po 134 vteřinách utkání perfektně tečoval puk mezi betony dánského gólmana Ducks Frederika Andersena.

V 7. minutě už to bylo 2:0 pro hosty. Marián Hossa ještě klepnul do puku směřujícího do odkryté branky a ten se naštěstí pro Chicago od hokejky domácího beka Simona Desprese odrazil do sítě. Slovenský útočník zaznamenal druhý gól v play off, v rekordním zápase strávil na ledě celkem 32 minut a 55 vteřin.

Nejvyšší ice time ze všech aktérů měl jeho spoluhráč Duncan Keith, bez devíti vteřin rovných 50 minut. Na straně domácích byl mezi mantinely nejčastěji veterán Francois Beuachemin (46:29).

Podruhé v play off dostal šanci ve čtvrtém útoku Jiří Sekáč. Český útočník odehrál 17:53 minuty a dvakrát vystřelil na Coreyho Crawforda, jenž dohromady nasbíral 60 zásahů a kapituloval dvakrát zásluhou Andrew Cogliana a Coreyho Perryho, který se se 16 body dotáhl na nejproduktivnějšího muže vyřazovací části Tylera Johnsona z Tampa Bay Lightning. Tomáš Fleischmann opět zůstal mezi náhradníky Ducks.

Nyní se série stěhuje do United Center v Chicagu, třetí zápas je na programu v pátek ve 2.00 SELČ.

"Sice je to jen jedno utkání, ale prohrát ho takovým způsobem je strašně kruté," smutnil po porážce Cogliano. Teď je na jeho týmu, aby ukázal svou psychickou sílu.