GetzlafSharks

Pátou porážku za sebou muselo v NHL strávit San Jose, které podlehlo v pátek v Anaheimu 3:4 v prodloužení. Za poražené nebodoval kanonýr Tomáš Hertl ani další útočník Lukáš Radil, který se téměř po měsíci vrátil do sestavy Sharks v minulém utkání na ledě Los Angeles Kings. Neprosadil se ani forvard Jakub Vrána z Washingtonu, který prohrál doma s Minnesotou 1:2.

Krize Sharks pokračuje
San Jose nezastavilo sérii proher ani proti předposlednímu celku Západní konference, přesto díky porážce až v nastavení poprvé po čtyřech duelech dosáhlo alespoň na bodový zisk a přiblížilo se v čele Pacifické divize i Západu vedoucím Calgary Flames na rozdíl čtyř bodů.
Sharks v Anaheimu dokázali třikrát odpovědět na vedení Ducks, ale po 38 sekundách prodloužení rozhodl Jakob Silfverberg. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci přispěl k úspěchu Rickard Rakell.
Anaheim vyhrál třetí z posledních čtyř utkání, ale jeho naděje na účast v play off zůstává se ztrátou osmi bodů se šesti duely do konce pouze teoretická.
San Jose zajistil bod brankou v čase 57:20 obránce Justin Braun, který oslavil druhou trefou v sezoně svůj jubilejní 600. duel v NHL. Další bek Sharks Brent Burns si zase díky jedné asistenci polepšil na 77 bodů a vytvořil své maximum v kariéře.
S pěti prohrami ale Sharks prožívají nejdelší sérii neúspěchů od období mezi 16. a 25. březnem 2017, kdy nevyhráli šestkrát za sebou.

Silfverberg rozhodl po 38 sekundách prodloužení

Wild drží nově divokou kartu
Minnesota po dvou porážkách za sebou zabrala na ledě neoblíbeného soka a vyhrála teprve potřetí z posledních deseti duelů. Díky tomu se Wild posunuli na pozici druhé divoké karty v Západní konferenci o bod před deváté Colorado Avalanche i desáté Arizona Coyotes.
"Znamená to, že jsme dočasně na pozicích pro play off, nic jiného. Musíme uspět znovu zítra (proti Carolina Hurricanes)," řekl po zápase kouč Wild Bruce Boudreau. Ve vzájemných soubojích s Washingtonem uspěla Minnesota po osmi prohrách v řadě poprvé od 5. března 2015.
Celek ze St. Paulu vedl v Capital One Areně od 17. minuty díky brance Jordana Greenwaye, na kterou odpověděl v polovině utkání Brett Connolly. V čase 52:25 rozhodl Luke Kunin. U obou branek Wild asistoval Ryan Donato.
Washington prohrál podruhé v řadě a zůstává v čele Metropolitní divize o tři body před druhými New York Islanders i třetími Pittsburgh Penguins. Zatímco při středeční domácí prohře s lídrem soutěže Tampa Bay Lightning 4:5 po prodloužení Capitals vytvořili klubový rekord s 58 střelami na branku, proti Wild jich vyprodukovali jen 22.
"Nechtěli jsme jim povolil brejky, protože víme, jak jsou v nich dobří. Chtěli jsme je zpomalovat ve středním pásmu a myslím, že jsme v tom po většinu zápasu odvedli velmi dobrou práci," pochvaloval si útočník Wild Zach Parise.
Brankář Devan Dubnyk přispěl k úspěchu nejen 21 zákroky, ale připsal si i přihrávku u první branky. První asistent u Greenwayovy trefy Donato se zapsal do historie jako autor 10.000. bodu v historii Wild. Od vstupu Minnesoty do NHL v sezoně 2000-01 je klub nasbíral v 1435 duelech základní části.
V sestavě Capitals chyběl obránce Michal Kempý, který se v minulém duelu s Lightning zranil při pádu během potyčky se Cedricem Paquettem v dolní části těla a bude delší dobu mimo hru.