kre2

Gólem a asistencí se postaral o vítězství Bostonu na ledě Colorada 2:0 český centr David Krejčí a potvrdil aktuální formu. Na třízápasové sérii výher Bruins se podílel celkem pěti body za jednu branku a čtyři přihrávky.

Počtvrté za sebou se střelecky prosadil slovenský kanonýr Marián Hossa, který pomohl k výhře Chicaga nad Montrealem 3:2. Skórovali i jeho krajané Marko Daňo z Winnipegu a Andrej Sekera z Edmontonu.
Colorado Avalanche - Boston Bruins 0:2
Krejčí byl jediným hráčem, který dokázal překonat první hvězdu utkání Semyona Varlamova. Ruský gólman nezabránil porážce Avalanche ani 43 úspěšnými zákroky. V 11. minutě se Krejčí po kombinaci Ryana Spoonera a Davida Backese dostal za obranu na pravém kruhu a ruského gólmana prostřelil na vyrážečku.
"Měl jsem dobrou rychlost, zkusil jsem vystřelit a jsem rád, že to vyšlo," řekl Krejčí, pro něhož to byla teprve druhá branka v 16. zápase v sezoně. Připsal si ještě asistenci u branky při power play Colorada, kterou vstřelil 28 vteřin před koncem do prázdné branky Dominic Moore. Krejčí si tak vylepšil svou bilanci na deset kanadských bodů.
Brankář Tuukka Rask si připsal díky 20 úspěšným zákrokům potřetí v ročníku čisté konto a celkově to byla jeho 33. nula v NHL.
Chicago Blackhawks - Montreal Canadiens 3:2
Hossa svou devátou trefou v sezoně ve 32. minutě vyrovnal na 2:2, když po střele Nicka Schmaltze od modré čáry úspěšně dorážel před Alem Montoyaou. Gólmana Montrealu ještě o čtyři minuty později překonal Patrick Kane a Blackhawks bodovali pojedenácté za sebou. Ve vzájemných zápasech s Montrealem vyhráli pošesté v řadě. Canadiens na ledě Chicaga nevyhráli od 27. února 2002.
"Necítím se, že by mi bylo sedmatřicet let a blížil jsem se k osmatřicítce," usmíval se po utkání Hossa, který s 15 body z 15 utkání vládne produktivitě slovenských hráčů v soutěži a celkově mu patří 16. místo.
Canadiens, kteří vládnou celé soutěži s 27 body z 16 utkání, prohráli teprve potřetí v sezoně a podruhé vyšli bodově naprázdno. Stejně jako u porážky z 15. října na ledě celku Ottawa Senators (3:4 po samostatných nájezdech) a ze 4. listopadu na hřišti týmu Columbus Blue Jackets (0:10) u toho byla v brance dvojka Careyho Priceho Montoya. Blackhawks jsou s 24 body z 16 zápasů nejlepším celkem Západní konference.

Montoya-Weber-Carr-Hossa

Winnipeg Jets - Los Angeles Kings 3:2 po sam. nájezdech
Útočník Marko Daňo svým třetím gólem v sezoně dostal v 18. minutě Jets v přesilové hře do vedení 2:1. Po ideální přihrávce Tobyho Enstroma zakončoval do odkryté branky krajana Petera Budaje. Ten si připsal v utkání 27 úspěšných zákroků a byl zvolen druhou hvězdou utkání.
Prodloužení vynutil v 53. minutě Tom Gilbert. V nájezdech se trefil za Winnipeg Patrik Laine a Mark Scheifele, za Kings se v rozstřelu prosadil jen Dwight King.
Edmonton Oilers - New York Rangers 1:3
Obránce Andrej Sekera svou první brankou v ročníku snížil v 19. minutě na 1:2. Najel si až před před brankoviště a po přihrávce Connora McDavida poslal puk za Anttiho Raantu.
Rangers vedli po trefách Michaela Grabnera a Dana Girardiho a ve 35. minutě dovršil skóre svou druhou trefou v utkání rakouský útočník Grabner, který se deseti góly dotáhl na druhé místo tabulky střelců.
Vancouver Canucks - Dallas Stars 5:4 po prodl.
Český forvard Radek Faksa pomohl Stars v sedmé minutě do vedení 2:1, když při přečíslení dvou na jednoho přihrál Laurimu Korpikoskimu, který z levého kruhu prostřelil gólmana Ryana Millera. Dallas pak vedl 3:1 i 4:3, ale nakonec dosáhl jen na bod.
Canucks duel v závěru otočili a ukončili deset zápasů trvající sérii proher ze vzájemných duelů s Dallasem. Prodloužení vynutil 100 vteřin před koncem třetí třetiny svou premiérovou trefou v sedmém utkání v NHL dvaadvacetiletý obránce Troy Stecher. Po 87 sekundách nastavení rozhodl finský forvard Markus Granlund.
Ottawa Senators - Minnesota Wild 1:2 po prodl.
Vítězství Wild zařídil v čase 63:57 obránce Matt Dumba, který těžil z krásné akce Mikaela Granlunda. Finský útočník se prokličkoval před Craiga Andersona, který sice jeho zakončení vykryl, ale Granlund pohotově přihrál Dumbovi, jemuž v dorážce do odkryté branky nedokázal zabránil bek Erik Karlsson.
Minnesota vedla od konce první třetiny díky trefě obránce Ryana Sutera ve vlastním oslabení. Gólmana Wild Darcyho Kuempera, který si připsal celkem 35 úspěšných zákroků, překonal jako jediný ve 46. minutě Kyle Turris.

canuckswin111316

1. Canadiens podruhé bez bodu
Montreal vyšel v 16. utkání v sezoně teprve podruhé bodově naprázdno. Na ledě Chicaga prohrál 2:3 a předtím nebodoval jen 4. listopadu při debaklu v Columbusu 0:10.
2. Rozjetí Rangers
Na sedmou výhru z osmi zápasů dosáhli New York Rangers v Edmontonu (3:1) a jsou s 24 body z 16 duelů druhým nejlepším týmem soutěže po Montrealu. S 65 góly jsou nejproduktivnějším týmem a mají i nejvyšší rozdíl ve skóre 29 branek.
3. Hossa ve formě
Slovenský kanonýr Marián Hossa se prosadil ve čtvrtém utkání za sebou a zapsal se mezi střelce celkem osmkrát z posledních devíti utkání. Z prvních šesti duelů sezony měl přitom na kontě jediný přesný zásah.
1. Michael Grabner (NYR): 2 góly, 4 střely, 2 plusové body
2. Semyon Varlamov (COL): 43 zákroků, 1 gól, úspěšnost 97,8 procenta
3. David Krejčí (BOS): 1 gól, 1 asistence, 4 střely
Na co se těšit:
V pondělí je na programu jediný zápas a celek New York Islanders v něm přivítá tým Tampa Bay Lightning.