Boston vděčí Krejčímu, trefil se i Sedlák

Bruins si i díky českému centrovi přivezli výhru z Buffala, Columbus a Minnesota prodloužily vítězné série

Napsal NHL.com/CS / NHL.com

Centr Boston Bruins David Krejčí se po vlažnějším začátku sezony dostává do formy a boduje. Na ledě Buffalo Sabres přispěl gólem a asistencí k výhře 4:2, nejlepší český střelec v lize David Pastrňák ale čtyřmi pokusy své konto nerozšířil. Netrefil se v pěti zápasech po sobě a zůstává na 19 gólech.

Buffalo Sabres - Boston Bruins 2:4

Krejčí svým osmým gólem v sezoně vyrovnal v přesilovce na 2:2 a v 57. minutě asistoval u vítězné trefy Ryana Spoonera, který pak ještě do prázdné branky určil konečný stav. Z posledních tří zápasů má Krejčí pět bodů za dva góly a tři asistence.

Bruins (19-15-4) vyhráli po dvou porážkách. Sabres (13-14-8) naopak prohráli popáté z minulých šesti startů.

Ottawa Senators - Detroit Red Wings 2:3 po prodloužení

Bez Petra Mrázka v brankovišti si Detroit Red Wings zapsali důležitou výhru na ledě Ottawa Senators, o vítěznou trefu na 3:2 se ve druhé minutě prodloužení postaral Anthony Mantha.

Zbylé dvě branky vítězů zaznamenali Thomas Vanek a Tomáš Tatar. Red Wings tak při výhře New Jersey Devils nespadli na samotné dno Východní konference, ale jejich bilance je dost neslavná (16-16-4), Jared Coreau v brance vítězů byl ale spolehlivý a předvedl 26 zákroků.

Nashville Predators - Chicago Blackhawks 2:3

Lídr Chicago Blackhawks Patrick Kane si na ledě Nashville Predators vychutnal statistický milník. Vítězným gólem a asistencí se dostal na metu 700 bodů v NHL. Vítěznou ránu do sítě gólmana Pekky Rinneho zaznamenal v 55. minutě.

U první branky Blackhawks asistoval Artemi Panarin, který s Chicagem prodloužil smlouvu o dva roky, během nichž si přijde na 12 milionů dolarů.

"Chicago mi dalo šanci hrát na vysoké úrovni. Jsem rád za to načasování, nemusím se zabývat kontraktem a mohu své výkony ještě vylepšit," prohlásil ruský útočník, který byl v minulé sezoně nejlepším nováčkem a po zásluze získal Calder Trophy.

Obránce Michal Kempný se objevil v sestavě Blackhawks poprvé od 15. prosince a během 10 minut na ledě zblokoval tři střely. Do zápasu po osmnáctidenní herní pauze naskočil i Michal Rozsíval.

Winnipeg Jets - Columbus Blue Jackets 3:5

Náročný kouč John Tortorella má další důvod k úsměvu. Jeho Columbus Blue Jackets se radovali ze 14. výhry v řadě, na ledě Winnipeg Jets zvítězili 5:3.

Alexander Wennberg vstřelil dva góly a Sergei Bobrovsky předvedl 30 zákroků.

Blue Jackets tak srovnali třetí nejdelší sérii v dějinách ligy (1929-30 Boston Bruins; 2009-10 Washington Capitals). Primát zatím drží Pittsburgh Penguins model 1992-93, kteří dokázali vyhrát sedmnáctkrát v řadě.

Na dosud posledním úspěchu Blue Jackets se podílel třetím gólem v sezoně český nováček Lukáš Sedlák. Jeho slovenský soupeř Marko Daňo opustil led ve druhé třetině po nárazu na mantinel.

Minnesota Wild - New York Islanders 6:4

Jaroslav Halák byl po čtvrtém inkasovaném gólu střídán a jeho New York Islanders nestačili na rozjeté Minnesota Wild. Newyorská vítězná série skončila už po třech zápasech, zatímco ta minnesotská nabobtnala už na 12 výher v řadě.

O vítězný zásah se do sítě, kterou v tu chvíli už hájil JF Berube, ve třetí třetině postaral Fin Erik Haula.

"Líbilo se mi, jak jsme hráli, možná jsme mohli být tvrdší, ale dokázali jsme se dostat z nepříznivého stavu, jen škoda závěru," tvrdil přesto kouč Islanders Jack Capuiano.

Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 2:3 po prodloužení

Na vydřenou výhru s Montreal Canadiens hokejisté Tampy Bay proti Torontu nenavázali. Opět sice díky Ondřeji Palátovi, který se trefil i ve druhém zápase po návratu na led, srovnali stav, ale v prodloužení jim zasadil ránu Nazem Kadri.

Brankář Maple Leafs Antoine Bibeau zaznamenal 25 zákroků a vychytal svou první výhru v lize.

Florida Panthers - Montreal Canadiens 2:3 po prodloužení

Další porážku v prodloužení už Montreal Canadiens nepřipustili. V nastavení na ledě Florida Panthers rychle rozhodl Phillip Danault střelou na vyrážečku Jamese Reimera o výhře hostů 3:2.

"Nechtěli jsme po prohře v Tampě znovu přijít o druhý bod. Mám pocit, že jsme diktovali tempo, ve třetí třetině jsme opravdu dřeli a zaslouženě vyhráli," tvrdil kouč Canadiens Michel Therrien.

Jaromír Jágr se při absenci svého dvorního centra Aleksandera Barkova za domácí Floridu bodově neprosadil.

1. Columbuská čtrnáctka

Blue Jackets už v první třetině otočili stav na ledě Winnipeg Jets a šli tvrdě za 14. výhrou v řadě, čímž vyrovnali třetí nejdelší vítěznou sérii v historii.

2. Trvá i série Minnesoty

Dva góly v poslední desetiminutovce rozhodly o dvanácté výhře v řadě týmu Minnesota Wild. Devan Dubnyk vychytal desáté vítězství z posledních deseti startů.

3. Kaneův 700. bod

Patrick Kane z Chicago Blackhawks byl v zápase s Nashville Predators autorem vítězného gólu, přidal i asistenci a zaznamenal tak svůj 700. bod v kariéře.

Hvězdy večera:

1. Matt Puempel (NYR): 3 góly v přesilovce, 5 střel, čas na ledě 12:20 minuty

2. Tyler Seguin (DAL): 2 góly, 1 asistence, 5 střel

3 Ryan Spooner (BOS): 2 góly, 2 střely, 2 plusové body

Na co se těšit:

Na programu jsou 4 utkání. Nejvíc přitahuje divizní řežba mezi Nashville Predators a St. Louis Blues. Nejproduktivnější Čech sezony Jakub Voráček se představí s Philadelphia Flyers na ledě San Jose Sharks.