KrejciCelebrates

Útočník David Krejčí rozhodl svou 11. brankou v sezoně o vítězství Bostonu v nedělním duelu na ledě Washingtonu 1:0. Druhou asistencí se na rozhodující akci zápasu podílel forvard David Pastrňák. V souboji českých brankářů se radoval David Rittich z Calgary, který předčil Petra Mrázka a pomohl k výhře na ledě Caroliny 4:3.

Krejčí ukončil sérii porážek
Jediná gólová akce utkání ve Washingtonu se odehrála v čase 30:43. Pastrňák uvolnil z otočky na pravé straně rozjetého obránce Toreyho Kruga, který okamžitě nabil na levý kruh Krejčímu a ten trefil odkryté místo u pravé tyče branky Bradena Holtbyho.
Krejčí ukončil svůj třízápasový bodový půst a také další dvě týmové série. Bruins zabrali po třech porážkách v řadě a především ukončili prokletí z duelů s Washingtonem. Capitals porazili poprvé od 29. března 2014 po 14 prohrách za sebou, při kterých jen třikrát dosáhli na bodový zisk.
Historické utkání prožil finský brankář Bostonu Tuukka Rask, který vytvořil nový klubový rekord v počtu vychytaných výher. Má jich na kontě 253 a překonal Cecila "Tinyho" Thompsona. Rask díky 24 úspěšným zákrokům vychytal čisté konto podruhé v sezoně a celkově to byla jeho 43. nula v kariéře.
"Užívám si to, ale nic to nemění v mém myšlení. Znamená to jen zápis mého jména to historie. Jednou přijde někdo, kdo to překoná. Doufejme, že ještě nějaká vítězství přidám a vytvořím si nějaký polstář," řekl Rask.
Washington nastoupil už s kapitánem Alexem Ovechkinem, který musel vynechat páteční zápas s Calgary Flames, protože byl na jeden duel suspendován za absenci na All Star Game. Z tribuny sledoval výhru 4:3 a teď musel strávit osmou prohru z posledních devíti utkání.
Nezabránil tomu ani Holtby, který si přispal 38 zákroků. Čelil velkému tlaku především v prvních dvou třetinách, v kterých Boston přestřílel domácí v poměru 30:13. "Začali jsme hrát naši hru až v poslední třetině, to nestačí. Je to pro nás velice nepříjemná porážka. Musíme se zlepšit," prohlásil český obránce Michal Kempný.

Krejčí se trefil po kombinaci Pastrňáka a Kruga

Rittich slavil proti Mrázkovi
Jubilejní 20. vítězství v sezoně zaznamenal při svém 28. startu od začátku Rittich, který v PNC Areně v Raleighu přispěl k vítězství 34 úspěšnými zákroky a byl zvolen první hvězdou utkání. Flames, kteří vládnou Západní konferenci dosáhli na devátou výhru z posledních 11 utkání.
Petr Mrázek neodvrátil prohru 28 zásahy a Hurricanes vyšli naprázdno poprvé po čtyřech utkání, v nichž třikrát vyhráli a jednou podlehli v nastavení. Bylo to v úterý 22. ledna právě na ledě Flames po výsledku 2:3 po prodloužení.
V dresu Calgary se proti svému bývalému týmu trefili Elias Lindholm, Derek Ryan i Noah Hanifin. Další gól Flames přidal ve vlastním oslabení Garnet Hathaway. Ritticha překonali Teuvo Teravainen, Dougie Hamilton a Sebastian Aho.

Rittich vychytal Williamse skvěle betonem

Oilers se nadále trápí
Už pátou prohru za sebou vstřebává Edmonton, který na ledě Montrealu podlehl 3:4 po prodloužení. Rozhodl o tom po parádním sólu v čase 60:58 Jonathan Drouin. Jednou přihrávkou pomohl k vítězství Canadiens slovenský útočník Tomáš Tatar.
Oilers nepomohly ani dvě branky Leona Draisaitla, který nejdříve v polovině úvodní třetiny vyrovnal na 1:1 a v 35. minutě otočil stav na 3:2 pro hosty. V čase 53:35 ale načal obrat ve prospěch Montrealu Jesperi Kotkaniemi, u jehož branky asistoval právě Tatar.