Souhrn: Krejčí pomohl gólem k výhře Bruins

Útočníci Krejčí s Kašem pomohli góly svým mužstvům k vítězstvím, Pastrňák dvakrát asistoval

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

David Krejčí s Ondřejem Kašem v roli střelců, David Pastrňák jako nahrávač. Češi byli v pondělním programu NHL znovu vidět. A nejen oni. Zazářil rovněž slovenský gólman Bostonu Jaroslav Halák, jenž vynuloval Montreal. Nedařilo se naopak Nashvillu, který podlehl na ledě Ottawy v prodloužení a nevyužil možnost vrátit se do čela Západní konference.

Krejčí s Pastrňákem opět táhli Bruins

V sezoně se z toho stává tradice. Jakmile Boston uspěje, zpravidla v tom mají prsty čeští útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Jinak tomu nebylo ani v noci na úterý, kdy Bruins zvítězili na ledě Montrealu 4:0.

Krejčí se na úspěchu podílel jednou branku, Pastrňák připojil dvě asistence. Boston tak rázně utnul minisérii dvou porážek v řadě.

"Chtěli jsme se vrátit na vítěznou vlnu, to byl náš hlavní cíl," prohlásil útočník Bruins Colby Cave. "Je skvělé, že se nám to povedlo zrovna proti hlavnímu rivalovi."

Boston se ujal vedení už po 141 vteřinách hry, když otevřel skóre Joakim Nordstrom. Ve druhé části navýšil náskok svou první brankou v NHL, u které mu asistoval Pastrňák, právě Cave.

V čase 40:36 udeřil pošesté v ročníku David Krejčí, definitivní podobu výsledku pak stanovil opět po asistenci Pastrňáka Brad Marchand. Domácí gólman Carey Price se tak jubilejní 300. výhry v kariéře zatím nedočkal.

"Na tu metu určitě dosáhne," nepochybuje obránce Canadiens Shea Weber. "Tentokrát nás dlouho držel ve hře, ale pro náš výkon neexistuje omluva. Musíme se výrazně zlepšit."

Fantastický večer prožil naopak slovenský gólman ve službách Bruins Jaroslav Halák. Ten pochytal všech 22 střeleckých pokusů soupeře a oslavil druhé čisté konto v ročníku. V kariéře jich má na kontě už 45.

Kaše pomohl Ducks k obratu

Fantastický obrat předvedli hráči Anaheimu, kteří zvítězili na ledě Pittsburghu 4:2 a oslavili čtvrtý triumf v řadě. Jednou brankou se na něm podílel ve skvělé formě hrající útočník Ondřej Kaše.

První třetina při tom probíhala přesně tak, jak si domácí představovali. V čase 9:38 zužitkoval přesilovou hru a otevřel skóre Evgeni Malkin, o pět minut později se prosadil Bryan Rust a zdálo se, že Penguins směřují za úspěchem.

"V první třetině jsme byli hodně slabí," zlobil se trenér hostů Randy Carlyle. "Nechali jsme soupeře, aby nás přebruslil a přetlačil. Sami jsme se nedokázali vůbec prosadit."

To se ovšem od druhé části zásadně změnilo. Anaheim přeřadil na jinou rychlost a třemi zásahy v prostřední části vývoj skóre úplně otočil.

Nejprve využil početní výhodu Adam Henrique, v čase 25:33 bylo vyrovnáno, když se prosadil Kiefer Sherwood. A ještě 73 vteřin před druhou sirénou pak poslal Ducks do vedení Kaše. Pro českého útočníka to byla už devátá trefa v sezoně.

"Důležité bylo, že jsme po špatném začátku nezačali panikařit," upozornil kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf. "Drželi jsme se stanoveného plánu a postupně se dostali do utkání."

V závěrečné třetině kalifornský tým svůj triumf pečetil, když se v poslední minutě trefil do odkryté branky právě Getzlaf. Anaheim tak vystoupal už na čtvrté místo tabulky Západní konference.

David zaskočil Goliáše

Velkým překvapením skončil souboj Ottawy s Nashvillem, Senators totiž na svém ledě dokázali velkého favorita udolat 4:3 po prodloužení.

Hlavní zásluhu na úspěchu kanadského mužstva měli útočníci Ryan Dzingel a Mark Stone, kteří shodně zaznamenali po dvou bodech. Vítěznou branku v prodloužení pak zajistil Thomas Chabot.

Pro obránce Senators to byl desátý zásah v ročníku, Chabot se stal devátým obráncem v historii klubu, jenž dokázal v sezoně nasázet dvouciferný počet branek.

"Jakmile Thomas nabere rychlost, je těžko k zastavení," prohlásil trenér Ottawy Guy Boucher. "V prodloužení, kdy je na ledě hodně prostoru, je obrovsky nebezpečný. Jsem nadšený z toho, jak jsme utkání zvládli."

Predators se už v první třetině dostali do propasti mankem 0:3, duel ale nezabalili a dokázali vyrovnat. Třemi body se na tom podíleli zejména Roman Josi a Ryan Johansen. Na víc než bod ale jeden z favoritů celé ligy nedosáhl.

"Tím, že jsme se do zápasu vrátili, jsme ukázali charakter," prohlásil Josi. "Nebyl to z naší strany vůbec dobrý vstup do utkání, hlavně v první třetině jsme hráli hodně pomalu. S ohledem na vývoj musíme bod brát."

Foligno rozzářil Columbus

Jediný gól stačil hráčům Columbusu, aby oslavili domácí vítězsví nad Vegas. V úvodu třetí části se o něj postaral útočník Nick Foligno.

Rozhodující moment defenzivně vedené bitvy nastal v čase 40:40. Foligno si před brankou nejrychleji našel dorážku střely Setha Jonese a zajistil svému mužstvu zisk dvou bodů.

"Z tohoto výsledku máme velkou radost," upozornil domácí kouč John Tortorella. "Cítím, že jsme vyhráli zaslouženě, odehráli jsme dobré utkání."

Napříč duelem vládli oba brankáři. Domácí Sergei Bobrovsky pochytal všech 28 střeleckých pokusů soupeře a oslavil premiérovou nulu v ročníku.

Pro ruského reprezentanta to bylo už 13. čisté konto od začátku sezony 2016-17. Společně s Pekkou Rinnem to je nejvíc mezi všemi ligovými brankáři. Hostující Malcolm Subban zvládl 30 zákroků.

Islanders zaskočili Avalanche

Cenný triumf vydřeli hokejisté New York Islanders, kteří zvítězili v aréně Colorada 4:1 a uspěli podruhé za sebou.

Hosty poslal do vedení v závěru první části Jordan Eberle, náskok pak zdvojnásobil v úvodu té druhé Johnny Boychuk. Colorado sice zásluhou kapitána Gabriela Landeskoga v čase 26:45 snížilo, to ovšem bylo z jeho strany vše.

Ještě do druhé sirény vrátil Islanders dvougólový polštář Anders Lee, konečnou podobu výsledku pak stanovil v závěru Valtteri Filppula.

Zásadní podíl na výhře hostů měl brankář Thomas Greiss, který předvedl 30 úspěšných zákroků. V domácích barvách vyšel bodově naprázdno nejproduktivnější muž celé ligy Mikko Rantanen, jehož bodová série se tak zastavila na 14 utkáních.

"Věděli jsme, že jejich první útok je hnacím motorem celého týmu," upozornil Greiss. "Jakmile se vám je povede zastavit, je to důležitý krok k případnému úspěchu. Nám se to povedlo."

Samotný Rantanen se po duelu ani tak nezabýval ukončením skvělé série, mnohem víc ho mrzela domácí ztráta celého mužstva. Pro Colorado to totiž byla čtvrtá prohra z posledních pěti zápasů.

"Nepřemýšlím o tom. Byla to pro mě výborná série, na ní ale mají obrovský podíl spoluhráči," zdůraznil Rantanen. "V tuhle chvíli mě mrzí, že jsme prohráli. Máme ale dost odolnosti na to, abychom se rychle zvedli."