krejci 011718

Dvěma utkáními pokračovala ve středu NHL. A v obou případech zůstala na ledě silná česká stopa. Výhru týmu Boston Bruins nad celkem Montreal Canadiens řídil gólem a asistencí David Krejčí, střelecky se prosadili i David Pastrňák a Jakub Jeřábek. K výhře Anaheim Ducks nad Pittsburgh Penguins pak brankou a nahrávkou přispěl mladý útočník Ondřej Kaše.

Boston Bruins - Montreal Canadiens 4:1
Podruhé v rozmezí pěti dnů na sebe narazily celky Bostonu a Montrealu. A větší spokojenost je opět na straně Bruins, kteří v domácím prostředí udolali Canadiens 4:1 a bodovali už ve čtrnáctém utkání v řadě.
Boston se v domovské hale TD Garden mohl spolehnout na bodový příspěvek Davida Krejčího. Český centr vstřelil uklidňující gól do prázdné branky, navíc připojil jednu asistenci.
"Jsme s našimi výkony teď opravdu spokojení," prohlásil obránce Bostonu Torey Krug. "Máme důvěru v náš způsob hry, jsme nebezpeční celých šedesát minut, vytváříme si šance."

Napříč duelem o sobě dali vědět i další Češi. Svým vůbec prvním gólem v NHL otevřel po pouhých 31 vteřinách skóre obránce Jakub Jeřábek, o šest minut později vyrovnal David Pastrňák.
Pak už vzal osud duelu do svých rukou Krejčí. Nejprve ve druhé třetině připravil gól pro Ryana Spoonera, v čase 56:46 pak stanovil konečný výsledek duelu.
I díky Krejčímu si tak někdejší dlouholetý trenér Bostonu Claude Julien, jenž nyní vede Montreal, návrat do známých míst příliš neužil. "Nebylo to pro mě jednoduché. Bylo to hodně emotivní, na druhou stranu jsem se snažil udržet v klidu, abych se mohl věnovat dění na ledě a koučování svého mužstva," prohlásil Claude Julien.
Na výhře Bruins se 21 úspěšnými zákroky podílel i brankář Tuukka Rask.

Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins 5:3
Více k tématu: Rozjetý Kaše: Dobrou náladu mám po mamce
Na číslici čtyři se zastavila vítězná série Pittsburghu, dvojnásobný obhájce Stanley Cupu padl na ledě Anaheimu 3:5.
Masivní podíl na úspěchu Ducks měl mladý útočník Ondřej Kaše. Rodák z Kadaně zazářil dvěma body za branku a asistenci.
Do vedení se přitom dostali Penguins, když v čase 18:26 udeřil Evgeni Malkin. V páté sezoně za sebou dosáhl na hranici 20 branek a celkově se mu to povedlo podesáté, což v dresu Pittsburghu dokázali jen Mario Lemieux, Jaromír Jágr a současný kapitán Sidney Crosby.
Druhá třetina ale hostům hrubě nevyšla, inkasovali v ní dohromady čtyři góly. Ve dvou z nich měl prsty právě Kaše. Nejprve v čase 25:42 připravil trefu pro Adama Henriqueho, v závěru třetiny pak udeřil sám. Pro Kašeho to byl už dvanáctý zásah v sezoně.
Ve třetí části už Ducks kontrolovali náskok a dokonali druhý triumf z posledních tří utkání. Dominik Simon v dresu Penguins odehrál necelých dvanáct minut, do statistik se ale nezapsal.

1. David Krejčí (BOS): 1 gól, 1 asistence, 3 střely
2. Ondřej Kaše (ANA): 1 gól, 1 asistence, 3 střely
3. Tuukka Rask (BOS): 1 inkasovaný gól, 21 úspěšných zákroků