Krejčí i Eliáš jsou zpátky. Jeden slavil výhru Bruins, druhý zažil porážku

Napsal Michael Langr / NHL.com

Dvě české hvězdy jsou zpět v NHL. David Krejčí i Patrik Eliáš po zraněních znovu hráli zápasy. Ty dopadly pro každého jinak: zatímco Krejčí slavil výhru Boston Bruins 3:2 v prodloužení nad Minnesota Wild, Eliáš s New Jersey Devils podlehl týmu Ottawa Senators 0:2.

Krejčí vynechal kvůli zranění v dolní části těla (pravděpodobně šlo o tříslo) 20 duelů. Podle vlastních slov mohl hrát už dřív, ale nechtěl návrat uspěchat, aby si zranění neobnovil. To se totiž letos stalo hned dvakrát: český centr naskočil jak 6., tak 18. listopadu, ale po odehraném zápase vždy následovala další pauza.

"Už se mi to stalo dvakrát. Musí to být stoprocentní," říkal minulý týden deníku Boston Herald. "Cítím se mnohem líp, poslední dny už trénuju s týmem a vypadá to dobře. Strašně rád bych už hrál, ale musím to probrat s doktory."

Proti Minnesotě odehrál Krejčí 18:22 minuty, připsal si jeden hit, jednu vyslanou a jednu zblokovanou střelu a -1 bod v hodnocení plus/minus. Ve 12 zápasech sezony dal tři góly a nasbíral 10 bodů.

I Eliáš měl potíže s tříslem, kvůli kterým vynechal šest zápasů. Vrátil se ve středečním duelu proti Ottawě, odehrál 20:03 minuty a patřil k nejlepším hráčům na ledě. Pětkrát vystřelil na branku, jednou trefil tyčku a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Jenže New Jersey prohrálo 0:2 a šňůru porážek prodloužilo na pět za sebou (0-4-1).

"Snažili jsme se, dělali jsme správné věci, i v přesilovkách jsme si vypracovali spoustu šancí. Ale nedokázali jsme dát gól," popisoval Eliáš po zápase. "Musíme se dívat dál. Je to jen o nás. Musíme zabrat, do Vánoc máme jen pár zápasů a v nich se musíme zvednout."

Osmatřicetiletý veterán dal v této sezoně jen tři góly a 12 bodů ve 27 startech. V kariéře mu chybí jen pět zápisů, aby se dostal na hranici tisíc bodů v NHL. Vypadá to však, že cesta na tuhle metu by mohla být delší než obvykle.