Kings zdolali Capitals, rozhodl Jeff Carter

V ohromnou bitvu se proměnilo utkání dvou špičkových týmů Los Angeles Kings a Washington Capitals. Z triumfu 4:3 po prodloužení se nakonec radovali hosté.

O cenném triumfu celku z Kalifornie rozhodl ve třetí minutě prodloužení zkušený útočník Jeff Carter, který využil přihrávku Milana Lucice a zapsal svou osmnáctou trefu v tomto ročníku.

Oba celky si rozdělily inciativu mezi první a třetí třetinu. V té úvodní dominovali Kings, kteří svému soupeři nasázeli tři góly a zdálo se, že kráčí za suverénním vítězstvím.

Capitals ovšem rezignovat odmítli a ve třetí třetině pořádně sešlápli plyn. Nejprve snížil v přesilové hře T.J. Oshie, po něm se prosadil i Nicklas Backstrom.

Duel se pomalu blížil ke svému závěru, když v 57. minutě napřáhl obránce Dmitry Orlov a poslal ho do prodloužení. V něm zajistil Kings třetí výhru z posledních čtyř duelů Carter.

Pozici Washingtonu coby nejlepšího celku zámořské soutěže to ovšem nijak neohrozilo. Capitals dál vévodí tabulce Východní konference, na druhé New York Rangers mají komfortní náskok 19 bodů.