ducks

Díky vítězné brance Ondřeje Kašeho z 57. minuty středečního utkání NHL proti Minnesota Wild slaví Anaheim Ducks definitivně postup do play off. Pro dvaadvacetiletého odchovance Kadaně to byla jubilejní 20. trefa v sezoně.
Klub z Kalifornie využil zaváhání St. Louis Blues, kteří prohráli doma s Chicago Blackhawks 3:4, díky čemuž mají jistotu účasti v bojích o Stanley Cup také Los Angeles Kings.

Útočník Filip Chlapík asistoval u rozhodující branky při vítězství Ottawa Senators ve středečním souboji dvou nejhorších týmu NHL na ledě Buffalo Sabres 4:2.
Anaheim Ducks - Minnesota Wild 3:1
Kaše zajistil Ducks výhru z dorážky po střele obránce Joshe Mansona od modré čáry, když doklepl puk za Devana Dubnyka a upravil na 2:1. Výsledek ještě pečetil při hře Wild bez brankáře v 58. minutě Andrew Cogliano. Anaheim se tak představí v play off pošesté za sebou. Naposledy chyběl aktuálně třetí tým Pacifické divize u vrcholu sezony v roce 2012.

Za svůj výkon byl Kaše zvolen druhou hvězdou utkání po brankáři Ryanovi Millerovi, který nahradil zraněného Johna Gibsona a inkasoval pouze jednou z 27 střel. Český útočník si upevnil 20. gólem pozici druhého nejlepšího střelce týmu za Rickardem Rakellem (32 gólů) a potvrdil svou skvělou aktuální formu.
Kaše se trefil ve druhém utkání za sebou a celkem si z posledních tří vystoupení připsal čtyři body za dvě branky a stejný počet přihrávek. Ve své druhé sezoně v NHL si polepšil už na 38 bodů z 64 utkání. V minulém ročníku zaznamenal v 53 zápasech 15 bodů za pět gólů a 10 asistencí.

Anaheim se díky úspěchu posunul v Pacifické divizi s 97 body na třetí pozici. Dva duely před koncem základní části má náskok bodu na Los Angeles.
Buffalo Sabres - Ottawa Senators 2:4
Dvacetiletý Chlapík se ve 24. minutě podílel na trefě na 3:1. Nejdříve se mu nepodařilo z dorážky překonat Chada Johnsona, následně přistrčil puk na pravém kruhu Ryanovi Dzingelovi, který střelou zápěstím skóroval. Chlapík ukončil pětizápasový bodový půst a ve své premiérové sezoně v NHL si polepšil na čtyři body za gól a tři asistence z 18 utkání.
Senators otočili stav z 0:1 a vítězství už nepustili. Sabres ztratili šanci na únik z poslední pozice, na níž skončí potřetí za posledních pět sezon. Budou tak mít největší naděje na vítězství v loterii draftu, která se koná 28. dubna.

Buffalo bude mít šanci 18,5 procent na pozici jedničky při výběru nadějí pro NHL. Ten se uskuteční 22. a 23. června v American Airlines Center v Dallasu. V letech 2014 a 2015, kdy Sabres skončili také poslední, ale právo první volby nezískali.
Útočník Ottawy Bobby Ryan odstoupil z utkání v první třetině kvůli zranění v dolní části těla.
St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 3:4
Blues promarnili možnost na posun na pozici druhé divoké karty v Západní konferenci, kterou drží Colorado Avalanche. St. Louis na klub z Denveru ztrácí stále bod a oběma týmům zbývá sehrát do konce základní části po dvou duelech.
Po porážce St. Louis naopak slavilo postup do play off Los Angeles, které v bojích o Stanley Cup loni podruhé za uplynulé tři roky chybělo. Kings po triumfu v roce 2014 hráli ve vyřazovací části jen jednou v ročníku 2015-16 a vypadli hned v prvním kole.

Blues přitom měli duel s dvanáctým týmem Západní konference dobře rozehraný a v polovině utkání vedli 3:1. Jenže Chicago předvedlo obrat, který dovršil trefou 8,5 sekundy před koncem obránce Duncan Keith.
"Myslím, že to bylo hodně o naší nervozitě. Potřebujete bezpodmínečně vyhrát, začnete nad vším moc přemýšlet a přestanete bruslit. To se nám přesně stalo a zápas jsme ztratili," litoval útočník Blues Brayden Schenn.
1. Ryan Miller (ANA): 1 inkasovaný gól, 26 zákroků
2. Ondřej Kaše (ANA): 1 gól, 2 plusové body, 4 střely
3. Ryan Dzingel (OTT): 1 gól, 1 asistence, 4 střely