Souhrn: Kaše hattrickem sestřelil Dallas

Ondřej Kaše nasázel Dallasu svůj první hattrick v NHL, Tomáš Nosek vstřelil vítěznou branku Golden Knights

Napsal NHL.com/cs @NHLcz / NHL.com/cs

Hraje v životní formě, teď už o tom není pochyb. Ondřej Kaše prožil v NHL druhý tříbodový zápas v řadě, tentokrát svým prvním hattrickem v zámořské lize přispěl k výhře Anaheimu 6:3 nad Dallasem. Vidět byli ve středečním programu i další Češi. Tomáš Nosek vstřelil vítězný gól Vegas na ledě New York Islanders, střídající gólman David Rittich se pak podílel na obratu Flames proti Flyers.

Kaše zničil Dallas hattrickem

Nejlepší duel v NHL má za sebou útočník Ondřej Kaše. Český talent oslavil svůj první hattrick v NHL, kterým rozpáral Dallas a pomohl Anaheimu k vítězství 6:3.

Kaše se prosadil ve všech třech částech. Nejprve v čase 6:38 otevřel skóre zápasu, o třicet minut později po přihrávce Ryana Getzlafa snižoval z pohledu Ducks na 2:3. Dallas totiž v rozmezí necelých šesti minut prostřední části udeřil hned třikrát.

Postupně se do statistik zapsali Miro Heiskanen, Blake Comeau a Alexander Radulov. Ani těsný náskok, který si hosté nesli do závěrečné části, jim ale na bodový zisk nestačil.

Ducks totiž čtyřmi góly skóre zcela otočili. O vyrovnání se postaral Kaše, který v čase 50:45 pohotově vypálil z pravého křídla a našel skulinku mezi tyčí a tělem gólmana Bena Bishopa.

Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. O necelé dvě minuty později se trefil Brandon Montour, další zásah přidal Jakob Silfverberg. Definitivní pojistku domácího triumfu obstaral gólem do odkryté branky Hampus Lindholm.

Kaše tak potvrdil úchvatnou formu z posledního období. Prožil druhý tříbodový večer za sebou, v ročníku má na kontě už osm branek a šest nahrávek z 15 utkání.

Nosek pomohl Vegas

Výtečnou aktuální formu potvrdili hráči Vegas, kteří zvítězili na ledě New York Islanders 3:2 a uspěli tak v devátém z posledních jedenácti utkání.

Velký podíl na triumfu nejmladšího celku celé ligy měl útočník Tomáš Nosek, který v čase 43:32 vstřelil vítěznou branku. Pro mladého Čecha to byl třetí zářez v ročníku.

"Venkovní vítězství se vždycky počítá," usmál se Nosek po utkání. "Nebyl to náš nejlepší zápas, ale odpracovali jsme to a můžeme být spokojení."

Hosté vstoupili do utkání raketově, už po pouhých 34 vteřinách hry otevřel skóre v přesilové hře Jonathan Marchessault. Domácí ale stav otočili. Nejprve se o vyrovnání postaral Anthony Beauvillier, ve druhé části poslal Islanders do výhody Adam Pelech.

Ještě před druhou sirénou však srovnal William Karlsson, v úvodu třetího dějství se pak ve skrumáži před brankou nejrychleji zorientoval Nosek a pohotovou dorážkou zaručil svému celku zisk dvou bodů.

"Tenhle duel jsme si prohráli sami," zlobil se domácí kouč Barry Trotz. "Povětšinu zápasu jsme hráli velice dobře, měli jsme ho pod kontrolou. Laciné ztráty nás ale stály bodový zisk."

Chicago se dočkalo

Hrozivou sérii osmi porážek v řadě rázně ukončili hokejisté Chicaga, kteří před zraky svých fanoušků přestříleli Pittsburgh 6:3.

Blackhawks čekali na vítězství od 24. listopadu a pomohl jim k němu příspěvek hlavních opor. Kapitán Jonathan Toews se blýskl gólem a dvěma asistencemi, čímž se dostal na metu 700 bodů v kariéře.

Obránce Brent Seabrook a útočníci Brandon Saad, Marcus Kruger a Andreas Martinsen pak přidali po jedné trefě a jedné nahrávce.

"Je to úleva, obrovská úleva po celý tým," oddechl si Toews. "Konečně můžeme mít z něčeho radost. Teď je důležité, abychom na tenhle výsledek navázali i v dalších zápasech."

Penguins drželi po dvě třetiny se soupeřem krok, hlavní podíl na tom měl útočník Brandon Rust. Ten obstaral všechny branky svého mužstva a oslavil hattrick.

V závěrečném dějství ale Blackhawks třikrát udeřili a rozhodli o svém triumfu. Vítězný zásah obstaral Kruger, góly do prázdné branky přidali Toews a Saad.

"Důležité bylo, že jsme vstřelili první branku a dostali se do zápasu. Už si ani nepamatuju, kdy se nám to povedlo naposledy," prohodil Martinsen. "Mluvili jsme o tom, že musíme dobře začít. To se povedlo, jsme spokojeni."

Díky triumfu se Chicago odpoutalo ze dna tabulky Západní konference, kam se propadlo Los Angeles. Blackhawks jsou předposlední.

Flames předvedli úžasný obrat

Fantastickou otočku předvedli hráči Calgary, kteří byli v domácím střetu s Philadelphií na ručník, nakonec ale urvali triumf 6:5 po prodloužení.

Flyers měli svého soupeře na lopatkách. Ještě 68 vteřin před koncem základní hrací doby vedli o dvě branky, nakonec se ale museli spokojit s jediným bodem.

Flames totiž ukázali obrovský charakter. V čase 58:52 snížil na 4:5 z jejich pohledu Rasmus Andersson, sedm vteřin před koncem třetí třetiny pak srovnal skóre Sean Monahan.

Po pouhých 35 vteřinách prodloužení rozhodl o vítězství kanadského mužstva Johnny Gaudreau. Calgary ovládlo čtvrtý z posledních pěti zápasů a vrátilo se do čela Západní konference.

Stejně jako v dosavadním průběhu sezony zářili u domácích členové elitní formace. Monahan, Gaudreau a kapitán Mark Giordano si připsali po třech bodech, Matthew Tkachuk pak doručil čtyři asistence.

"Byl to úžasný zápas, pro fanoušky skvělý," pochvaloval si domácí trenér Bill Peters. "Právě naši diváci nám dodali energii, abychom zvládli obrat. Byli neuvěřitelní."

Za hosty zaznamenali po jedné asistenci Jakub Voráček a Radko Gudas, na úspěch to ale nestačilo. Flyers tak nadále figurují až na čtrnácté příčce tabulky Východní konference.

V brance Flames duel odstartoval veterán Mike Smith, na závěrečnou třetinu ho však vystřídal David Rittich. A vedl si spolehlivě. Pochytal čtyři z pěti střel, překonal ho pouze Sean Couturier.