Souhrn: Kaše dal dva góly, Nosek jeden. Hvězdou večera Tavares

Zápasy 24. října: Voráček si připsal dvě nahrávky a 500. bod v NHL, přesto slavil Kašeho Anaheim

Napsal NHL.com/cs / NHL.com

Sidney Crosby vs. Connor McDavid. Úterní program NHL přinesl očekávaný přímý souboj dvou nejlepších hokejistů současnosti. Žádné velkolepé představení a přehlídku gólů či parádních akcí ovšem nepřinesl a vlastně ani nemá jasného vítěze. Kapitán Edmonton Oilers sice skóroval, ale jeho tým nakonec po porážce v prodloužení bere bod. Pittsburgh Penguins bez zápisu svého lídra dva.

Z českých hráčů byl nejvíce vidět Ondřej Kaše, jenž přispěl dvěma góly k vítězství Anaheim Ducks na ledě Philadelphia Flyers, za které zaznamenal dvě asistence Jakub Voráček, který se tak dostal na metu 500 bidů v NHL. Branku vstřelil i Tomáš Nosek z Vegas Golden Knights.

John Tavares z New York Islanders pomohl čtyřmi body pokořit Arizona Coyotes. Ti tak stále zůstávají jediným mužstvem ligy bez výhry.

Pittsburgh Penguins - Edmonton Oilers 2:1 po prodloužení

Duel dvou zářivých hvězd rozhodl úplně někdo jiný. Hned v 1. minutě prodloužení to byl Phil Kessel, jenž po precizní přihrávce Evgeniho Malkina nedal tváří v tvář gólmanovi Oilers žádnou šanci.

"Samozřejmě bylo příjemné skórovat," řekl Kessel. "Měl jsem tam pár šancí už předtím, ale ty jsem neproměnil. Ujala se až tato. Teď jen pokračovat," dodal.

Šéf Crosby za 21:59 minut nepředvedl nic, co by bylo vidět ve statistikách, McDavid na druhé straně alespoň zajistil Edmontonu bod. Necelé tři minuty před koncem z levého křídla překonal Matta Murrayho a dal tak první gól od zahajovacího duelu sezony.

Philadelphia Flyers - Anaheim Ducks 2:6

Aby vstřelil Ondřej Kaše dva góly za zápas, to v NHL ještě nezažil. Po zápase na ledě Flyers už to ovšem neplatí a po zásluze byl vyhlášen druhou hvězdou večera. V sezoně má navíc bilanci pěti utkání a pěti bodů (tři góly a dvě asistence) a stává se pro Ducks velmi platným hráčem.

První branku dal jedenadvacetiletý mladík tak, že tečoval nahození Dereka Granta, druhou pak bekhendovým blafákem z trestného střílení.

Anaheimu velmi prospěl návrat Ryana Getzlafa do sestavy po zranění. Kapitán týmu hrál poprvé od 11. října a hned dal gól a na další přihrál.

"Je to náš nejlepší hráč. A dobře víte, jak to vypadá, když není v sestavě Penguins Crosby. Je to pak úplně jiné mužstvo. Když je Ryan ve hře, jsme i my lepší," chválil Getzlafa obránce Kevin Bieksa.

Na straně Flyers musel v průběhu druhé třetiny vinou zranění v horní polovině těla odstoupit ze hry nováček Nolan Patrick.

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 1:5

O tom, v jaké formě se nachází nejlepší tým ligy, se přesvědčili hokejisté Hurricanes. Ti ve své hale museli vstřebat debakl 1:5 a nepomohla jim ani větší střelecká aktivita.

Nikita Kucherov dal už jedenáctý gól a je nejlepším kanonýrem soutěže, Steven Stamkos nahrál na dva a je na čele bodování už s 20 zápisy. U první branky Tampy Bay asistoval český útočník Ondřej Palát.

"Ve třetí třetině už jsme ale nehráli moc dobře. Nemůžeme se takhle zhoršit, to nejde. Na druhou stranu soupeři patří kredit za to, jak hrál a jak nás ještě dokázal zatlačit," zhodnotil zápas Stamkos.

Montreal Canadiens - Florida Panthers 5:1

Špatný začátek nového ročníku zatím alespoň částečně napravili Canadiens. Ti ve své hale Bell Centre nedali šanci Panthers a vyprovodili je jasně 5:1.

Po sedmi zápasech bez výhry by to pro mužstvo kouče Claudea Juliena mohla být pořádná vzpruha. Obránce Shea Weber vstřelil dvě branky, dosud nevýrazný Carey Price v brance si připsal 26 úspěšných zákroků.

"Je to pro nás krok správným směrem. Teď jen nejít zpátky," řekl Weber. "Musíme tohoto momentu využít a snažit se neustále zlepšovat."

New York Islanders - Arizona Coyotes 5:3

Hvězda večera je tentokrát z Islanders. Kapitán John Tavares totiž proměnil v gól všechny své tři oficiální střelecké pokusy na branku a ještě přidal při výhře nad Coyotes asistenci.

"Dneska s pukem dominoval a protože jsme nehráli úplně dobře, hodily se nám jeho vůdcovské schopnosti," pochválil Tavarese kouč Doug Weight.

Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks 4:2

Více než ostatní zářili hned dva gólmani, kteří udrželi čisté konto. Za Buffalo Sabres se to povedlo Robinu Lehnerovi, jenž 32 zákroky vynuloval trápící se střelce Detroit Red Wings. A za Vancouver Canucks byl nepřekonatelný Anders Nilsson, který mimochodem ještě v minulé sezoně působil právě v Buffalu. Na toho nevyzráli hráči Minnesota Wild. Oběma vítězným týmům stačil k vítězství jeden gól.

Dva úterní duely skončily 2:3 po nájezdech. Shodně se v nich radovala hostující mužstva. Na ledě Nashville Predators to byli Calgary Flames, v hale Ottawa Senators pak Los Angeles Kings, kteří rychle zapomněli na první porážku sezonu z předešlého večera a nadále okupují špici pořadí Západní konference.

V Denveru byl při vítězství Colorado Avalanche nad Dallas Stars hodně vidět autor hattricku Matt Nieto. Na jeho výkonu nic nesnižuje ani fakt, že poslední gól vstřelil do prázdné branky při power play soupeře.

A na závěr nováčci z Vegas Golden Knights, Ti stále nepřestávají udivovat celou NHL. Naposledy jejich nenápadné řádění odnesli porážkou 4:2 Chicago Blackhawks. Velký podíl na ní měl Nosek, který k brance přidal i asistenci a zažil první dvoubodový večer kariéry v NHL.