ducks kase

Mladý útočník ve službách Anaheim Ducks Ondřej Kaše prodloužil svou bodovou sérii v NHL na tři utkání. Poté, co skóroval v předchozích duelech proti Torontu a na ledě Caroliny, si připsal asistenci během pátečního souboje s Nashville Predators. Ducks ale i přesto museli vstřebat porážku 3:5. Ještě o gól více padlo ve druhém duelu večera v Edmontonu, kde Oilers přestříleli New Jersey Devils 6:3 a připravili tak svému soupeři první porážku v arénách soupeřů od začátku sezony. V lize tak už není tým, který by z každého venkovního utkání odcházel jako vítěz. Posledním, kdo venku pokaždé ukořistil alespoň bod, je Ottawa.

Anaheim Ducks - Nashville Predators 3:5
Predators v repríze finále Západní konference minulé sezony, kdy předčili svého soka poměrem 4:2 na zápasy, zapomněli na střelecké trápení posledních dnů, kdy v šesti předchozích vystoupeních se ani jednou nedostali přes hranici dvou vstřelených branek. Na začátku druhé třetiny vedli už 3:0, když v prvních dvou gólech měl prsty švýcarský zadák Roman Josi. U prvního usměrnil jeho nahození bruslí v souladu s pravidly Scott Hartnell, při druhém Josi precizně přesnou ranou o tyč dokonale využil zakrytého výhledu gólmana Johna Gibsona. Josi tak vylepšil svou bilanci v sezoně na 8 bodů (4+4) z 10 odehraných utkání.

Ducks nakonec nebyla nijak platná ani střelecká převaha (38:30), v cestě jim stál i přes tři obdržené branky spolehlivě chytající Pekka Rinne. Domácí pomohl nastartovat Kaše, který připravil pěknou nahrávkou gól, jímž Antoine Vermette snížil na 1:3. Pro Kašeho šlo již o osmý bod sezony za pět branek a tři přihrávky. Anaheim se pak ve třetí třetině dostal na dostřel a snížil dokonce na 3:4, poslední slovo měl ale P.K. Subban, při jehož trefě do prázdné branky si připsal asistenci i Rinne.
Edmonton Oilers - New Jersey Devils 6:3
Oilers zatím zůstávají hodně za očekáváním, přesto ukončili třízápasovou vítěznou šňůru Devils ve velkém stylu a poprvé v sezoně nastříleli šest branek, když strážce hostující branky Coreyho Schneidera zasypali celkem 42 střelami. Velkou zásluhu na tom měl kapitán celku, jež si připsal teprve čtvrtou výhru v sezoně, Connor McDavid.
Ruku k vydařenému dílu přiložilo v dresu Edmontonu hned šest různých střelců a také gólman Cam Talbot. Zaznamenal 31 úspěšných zákroků a připsal si 100. vítězný zápas kariéry.

Oilers do zápasu skvěle vstoupili, jenže vedení 2:0 neudrželi a ve druhé třetině bylo srovnáno. Pak se ale do střelecké listiny zapsali třikrát po sobě Oilers a svého soupeře, na jehož venkovním kontě bylo dosud pět výher, definitivně setřásli.
"Dnes to byl zase po dlouhé době první večer, kdy jsme všichni šlapali a všechny naše lajny hrály dobře. Všichni jsme to odehráli, jak máme, za což jsme byli také odměněni. A bylo dobré to vidět," pochvaloval si McDavid.
1. Connor McDavid (EDM): 3 asistence, +1 bod, úspěšnost na vhazování 70%
2. Roman Josi (NSH): 1 gól, 1 asistence, +3 body, čas na ledě 24:06
3. Frederick Gaudreau (NSH): 2 asistence, +2 body, první vícebodový zápas v NHL