Kapitán Rangers McDonagh má otřes mozku

Kapitán New York Rangers Ryan McDonagh nenastoupí v pondělním zápase proti New Jersey Devils v Madison Square Garden (NHLN, MSG+, MSG) kvůli otřesu mozku, který utrpěl v sobotním duelu s Philadelphia Flyers.

McDonagh se zranil, když inkasoval úder do hlavy od útočníka Flyers Waynea Simmondse, do konce první třetiny chybělo odehrát 9:24 minuty. Obránce Rangers potřeboval na cestě do kabin asistenci a z preventivních důvodů už se do zápasu nevrátil.

Simmonds inkasoval trest do konce utkání, zatímco McDonagh byl vyloučen za vysokou hůl a sekání. Rangers nakonec vyhráli 3:2 po nájezdech.

McDonagh v této sezoně nasbíral 7 gólů a 26 bodů v 52 zápasech a je nejvytěžovanějším hráčem Rangers s průměrným časem na ledě 22:44 minuty.