Kane prodlužuje bodovou sérii. Dosáhne na 20 duelů?

Patrick Kane rozjel v NHL non-stop galapředstavení. Útočník Chicago Blackhawks bodoval v 19 zápasech po sobě a pokud v úterý proti Minnesota Wild přidá další gól nebo asistenci, stane se prvním hráčem za posledních pět let, jenž prodlouží produktivní sérii na 20 utkání.

V sobotním duelu s Los Angeles Kings, kdy dal gól v první třetině, překonal 19. zápasem rekord mezi hokejisty narozenými v USA, který do té doby drželi Eddie Olczyk (Toronto Maple Leafs, 1989-90) a Phil Kessel (Boston Bruins, 2008-09) s 18 duely.

Kane dal během své série, jež začala 17. října, 11 branek a 20 asistencí.

"Cítím se výborně," řekl po sobotním utkání, které Chicago prohrálo 2:3 v prodloužení. "Když jsem dal v první třetině gól, bylo to skvělé. Vypadalo to na parádní večer. Ale nedotáhli jsme to."

Kane je s 37 body (14 gólů a 23 asistencí) nejproduktivnějším hokejistou sezony v NHL.

Sérii 20 zápasy s bodem zažil podle Elias Sports Bureau naposledy Sidney Crosby. Kapitán Pittsburgh Penguins bodoval mezi 5. listopadem a 28. prosincem 2010 ve 25 utkáních za sebou (dal 26 gólů a k tomu měl 24 asistencí). Absolutní rekord NHL drží Wayne Gretzky, jenž v sezoně 1983-84 bodoval v 51 zápasech za sebou (61+92).