Souhrn: Patrick Kane bodoval v 19. duelu v řadě

Nezastavitelný Patrick Kane bodoval v 19. duelu za sebou, asistenci si připsali Hronek, Frolík i Krejčí

Napsal NHL.com/cs @NHLcz / NHL.com/cs

Čtyřmi zápasy pokračovala v noci na čtvrtek NHL. Hlavní postavou programu byl útočník Patrick Kane, jenž pomohl dvěma góly k výhře Chicaga a protáhl svou bodovou sérii už na 19 zápasů. Vidět byli i Češi, mezi asistenty se zapsali Filip Hronek, Michael Frolík i David Krejčí.

Kane natáhl bodovou šňůru

Vzestup Chicaga pokračuje, Blackhawks zvítězili na ledě Detroitu 5:4 po prodloužení a poskočili už na devátou příčku tabulky Západní konference. Ve fantastických výkonech pokračuje Patrick Kane, jenž zazářil dvěma góly včetně toho vítězného a prodloužil bodovou sérii na dechberoucích 19 zápasů.

"Patrick je v tuhle chvíli možná nejlepším hráčem světa," upozornil trenér Detroitu Jeff Blashill. "Je obrovsky rychlý, několikrát za zápas dokáže dostat jakoukoli obranu do úzkých, tedy i tu naší."

Hvězdný útočník sice přišel o šňůru 17 duelů, ve kterých zaznamenal alespoň jednu asistenci, bodová série ale trvá. Už nyní je nejdelší v celé sezoně a Chicagu přináší spoustu bodů.

Kane navíc drží dva rekordní zápisy mezi Američany. Kromě současné série má na kontě i tažení z ročníku 2015-2016, kdy bodoval ve 26 duelech za sebou.

Na ledě Red Wings se Kane nejprve prosadil v čase 21:17, když zužitkoval přihrávku Erika Gustafssona, v prodloužení pak rozhodl o triumfu svého týmu.

"Jsme ve hře o play off, to je fantastické. Ale nesmíme ani na vteřinu ubrat, ještě nás čeká spousta zápasů," upozornil Kane.

Red Wings nezachytili úvod duelu, po první části prohrávali 1:3 a zdálo se, že k bodům mají daleko. I navzdory tomu, že se do statistik zapsal obránce Filip Hronek, který se osmou asistencí v sezoně podílel na trefě Dylana Larkina.

V závěrečné části ovšem Detroit ukázal charakter, umazal manko tří branek a vynutil si prodloužení. Hlavní zásluhu na stíhací jízdě měl útočník Anthony Mantha, jenž si připsal čtyři asistence.

Dva góly a nahrávku přidal Larkin, dvě trefy zaznamenal rovněž Andreas Athanasiou. Detroitu to ale nakonec stačilo pouze na bod.

"V prvních dvou třetinách jsme to soupeři hodně usnadnili," upozornil Larkin. "Můžeme se ale odrazit od výkonu ve třetí části, který byl výborný."

Frolík pomohl k výhře nad Islanders

Pozici aktuálně nejlepšího týmu Západní konference potvrdilo Calgary, které před svými fanoušky zdolalo New York Islanders 4:2 a na čele tabulky si vytvořilo náskok tří bodů.

K úspěchu Flames přispěl i útočník Michael Frolík, jenž v čase 5:00 připravil úvodní trefu pro Mikaela Backlunda. Český reprezentant zaznamenal devátou nahrávku v sezoně a bodoval ve třetím utkání v řadě.

"Máme teď velké sebevědomí. Když hrajeme proti silným týmům, dokážeme ze sebe dostat to nejlepší. Povedlo se nám to i teď," prohlásil po duelu obránce Flames Travis Hamonic.

Právě on navázal na úvodní trefu Backlunda a zajistil svému týmu dvoubrankový náskok. Ten ovšem dokázali hosté smazat. Nejprve snížil v polovině duelu Casey Cizikas, vyrovnání pak doručil Anders Lee.

Flames přesto zvládli odpověď. V čase 46:10 oslavil vítěznou branku Austin Czarnik, pojišťovací gól pak připojil Johnny Gaudreau, pro kterého to byl jubilejní 30. zásah v ročníku.

"Samozřejmě mě to těší. Sehráli jsme přesilovku dobře a já z toho mohl těžit," pochvaloval si Gaudreau, jenž se na metu 30 gólů dostal podruhé v kariéře. Povedlo se mu to už v ročníku 2015-2016.

Krejčí asistoval u triumfu Bruins

V obrovské drama se proměnil souboj Winnipegu s Bostonem. Za stavu 2:2 dospěl duel až k nájezdům, v jejich šesté sérii rozhodl o úspěchu Bruins veterán David Backes.

Hosté v průběhu utkání dvakrát vedli. Skóre otevřel Jake DeBrusk, jemuž asistoval David Krejčí, na druhé straně ale odpověděl krátce před první sirénou Riley Smith.

Ve třetí třetině se situace opakovala. Hosté odskočili zásluhou Brada Marchanda, o pouhých 27 vteřin později ale byly účty znovu srovnané, postaral se o to Nate Schmidt.

Vyrovnaný střet tak dospěl až k penaltovému rozstřelu. V něm dlouho kralovali oba brankáři, jeden bod navíc pro Boston, který opět nastoupil bez zraněného střelce Davida Pastrňáka, nakonec vystřelil Backes.

Avalanche zničili Jets

V naprosto jednoznačnou záležitost se proměnil souboj Colorada s Winnipegem. Avalanche ve své aréně rozmontovali soupeře 7:1 a oslavili třetí triumf z posledních čtyř zápasů.

Hosté dokázali napříč první třetinou udržet se soupeřem krok, do šaten se šlo po úvodní siréně za nerozhodného stavu 0:0. Od druhé části si ovšem Colorado začalo budovat náskok. Skóre otevřel Carl Soderberg, po něm se trefil i Mikko Rantanen.

"Jsme ohromně zklamaní, očekával jsem mnohem lepší výkon. Vlastně pořádně nevím, co k tomu říct," hledal jen těžko slova hostující kouč Paul Maurice. Jeho družina se totiž v závěrečných dvaceti minutách totálně sesypala, inkasovala dohromady pět branek a utrpěla třetí neúspěch v řadě.

V dresu Colorada zazářili třemi body za gól a dvě asistence Soderberg a Tyson Jost, po dvou bodech přidali Sven Andrighetto, Matt Nieto a Gabriel Landeskog. Kapitán Avalanche se stal druhým hráčem draftu z roku 2011, jenž se dostal na metu 400 bodů. Před ním to zvládl i Nikita Kucherov z Tampy Bay.