plekanec

Jednou nahrávkou se blýskl v pátečním programu NHL útočník Tomáš Plekanec. Spokojený ale být nemohl, jeho Montreal totiž podlehl San Jose 2:4 a podtrhl útlum, který ho v posledním období provází. Na zcela opačné vlně se naopak unáší Columbus, který na ledě Calgary oslavil už osmou výhru v řadě.

Montreal Canadiens - San Jose Sharks 2:4
Nepříliš povedené období prožívá Montreal, kanadský tým to potvrdil i v souboji se San Jose. Na domácím ledě totiž podlehl 2:4 a utrpěl už druhou prohru v řadě.
Sharks výrazně nakročili k triumfu už v první třetině, kdy soupeři nasázeli hned tři góly. V početních výhodách udeřili David Schlemko a Patrick Marleau, další zásah připojil Timo Meier, pro kterého to byla první branka v NHL.
Ve druhé části ještě navýšil vedení hostů Melker Karlsson, domácí kouč proto neváhal a místo utrápeného Careyho Price do branky poslal náhradníka Ala Montoyu.
"Price je jeden z nejlepších gólmanů na světě, možná ten nejlepší," prohlásil obránce Sharks David Schlemko. "Proto je příjemné ho dostat z branky."
Canadiens v závěru už pouze dvěma góly zkorigovali skóre. Na jednom z nich se asistencí podílel i český veterán Tomáš Plekanec, přílišnou radost ale mít nemohl. Montreal se v tabulce Východní konference propadl až na čtvrté místo.
Pittsburgh Penguins - Los Angeles Kings 0:1 v prodl.
Jediný gól rozhodl o výhře Los Angeles na ledě Pittsburghu. Přesně po minutě prodloužení se o něj postaral produktivní útočník Tyler Toffoli.
Souboji dvou elitních celků dlouho dominovali oba brankáři. Domácí Penguins sice měli výraznou střeleckou převahu, ani jeden z 39 střeleckých pokusů se ovšem neujal. Slovenský brankář Peter Budaj byl neprůstřelný a výrazně se podepsal pod výhru svého týmu.

Toffoli-goal

Carolina Hurricanes - Washington Capitals 3:4 v náj.
Ve velké drama se proměnil souboj Caroliny s Washingtonem. Triumf nakonec slavili favorizovaní hosté, o výhře 4:3 v nájezdech rozhodl útočník T.J. Oshie.
V základní hrací době oba týmy nastřílely po třech gólech a dohromady třikrát si vyměnily vedení. Hurricanes ve třetí části směřovali za výhrou, v čase 53:56 ovšem vyrovnal Oshie, stejný hráč následně v nájezdech zajistil pro svůj tým zisk jednoho bodu navíc.
Calgary Flames - Columbus Blue Jackets 1:4
Impozantní formu si nadále drží Columbus, který zvítězil na ledě Calgary přesvědčil 4:1 a zaznamenal už osmou výhru v řadě. Blue Jackets figurují na třetím místě tabulky Východní konference.
O své výhře hosté rozhodli už během dvou třetin, kdy nastříleli všechny čtyři své góly. Skvělý výkon odvedl gólman Columbusu Sergei Bobrovsky, jenž za svá záda propustil jediný kotouč.
Colorado Avalanche - Florida Panthers 1:3
Po sérii nevýrazných výkonů zabrala Florida, která zvítězila na ledě Colorada 3:1 a poskočila na deváté místo tabulky Východní konference.
Utkání bylo dlouho vyrovnané, první branky se diváci dočkali až v čase 30:11, kdy se trefil domácí obránce Fedor Tyutin. Od té doby ale pálili už jen hosté. Nejprve vyrovnal Jason Demers, ve třetí části pak obrat dokonali Reilly Smith a Mike Matheson.
Další páteční výsledky:
Buffalo Sabres - New York Islanders 3:2 v prodl.
Vancouver Canucks - Tampa Bay Lightning 4:2
1. Vyhnaný Price
Poprvé od 13. října 2014 musel opustit branku a přepustit místo kolegovi. Brankář Montrealu Carey Price nedochytal souboj se San Jose, za stavu 0:4 ho střídal Al Montoya. Neco podobného se Priceovi nestalo v předchozích 96 utkáních.
2. Odborník na prodloužení
Po 42 vteřinách prodloužení rozhodl obránce Buffala Ramus Ristolainen o výhře nad New York Islanders. Potvrdil tak, že mu prodloužení svědčí. 6. prosince totiž rozsekl souboj s Edmontonem a rovněž svému týmu zajistil bod navíc.
3. Rozjetý Columbus
Před sezonou se s nimi příliš nepočítalo, Blue Jackets ale našlápli k úžasné formě. Aktuálně táhnou sérii osmi výher v řadě, která je v tabulce Východní konference vynesla už na třetí příčku.

Budaj Kings Penguins

1. Peter Budaj (LAK): 0 inkasovaných gólů, 39 úspěšných zákroků
2. David Schlemko (SJS): 1 gól, 1 asistence, 3 střely
3. Rasmus Ristolainen (BUF): 1 gól, 1 asistence, 3 střely
Na co se těšit:
Na programu je dohromady hned osm utkání, skvělou podívanou slibuje především střet Washington s Montrealem a St. Louis s Chicagem.