Johnson s Palátem režírovali senzační závěr v Detroitu, Nashville s Vancouverem odvraceli vyřazení

Napsal Michael Langr / NHL.com

Skoro 55 minut bušili hokejisté Tampa Bay Lightning marně do Petra Mrázka, než našli způsob, jak českého brankáře Detroit Red Wings překonat. Pak se ale děly věci.

Díky souhře Tylera Johnsona a Ondřeje Paláta slavili hosté vítězství 3:2 v prodloužení a vyrovnání série na 2:2.

"Jsem strašně šťastný, že jsem trénoval tyhle kluky jak na farmě, tak v NHL. V posledních pěti minutách to vzali do svých rukou," jásal kouč Tampy Jon Cooper.

Ve druhé třetině šel Detroit do dvoubrankového vedení a Mrázek vypadal nepřekonatelně. V závěru ale přišel šok pro fanoušky v Joe Louis Areně. Během 77 vteřin bylo po trefách Johnsona a Paláta srovnáno. A rozhodující akce přišla v čase 62:25, když v přečíslení uklidil puk do odkryté branky znovu Johnson.

"Ukradli nám to utkání, stejně jako my jsme ukradli zápas číslo jedna," tvrdil kouč Red Wings Mike Babcock. Šestadvacet Mrázkových zásahů na výhru nestačilo.

Halák po pěti gólech střídal

I bez přispění nejlepšího střelce Alexe Ovechkina dokázali hokejisté Washington Capitals nasázet pět gólů do sítě brankáře New York Islanders Jaroslava Haláka, který v závěru přepustil místo Michalu Neuvirthovi. Caps po výhře 5:1 vedou v sérii 3:2.

Evgeny Kuznetsov přispěl dvěma trefami, vítězný gól dával bek Karl Alzner. „Je dobré vidět, když všechny formace šlapou. Dali jsme jim v první třetině jednu šanci, ze které dali gól, ale jinak jsme to defenzivně zvládli moc dobře," tvrdil Ovechkin.

Obránce Islanders Ľubomír Višňovský nenastoupil kvůli zranění v horní části těla, které mu v předchozím duelu způsobil ostrým zákrokem Tom Wilson.

Forsberg rozhýbal Darlinga

Prvním hattrickem v NHL se švédský nováček Filip Forsberg podílel na druhé výhře Nashville Predators v sérii s Chicagem Blackhawks. První možnost postoupit do konferenčního semifinále tak hosté propásli.

"Prostudovali jsme si předchozí zápasy, sledovali jsme, jak si vede jejich gólman a snažili se naši hru vylepšit," tvrdil Forsberg, který dvakrát překonal Scotta Darlinga a poslední trefu zaznamenal při power play. "Darling je velký chlapík. Klíčem k výhře bylo, že jsme ho dokázali rozhýbat," líčil hrdina večera.

D. Sedin prodloužil Canucks sezónu

Taktika zasypat brankáře Calgary Flames Jonase Hillera střelami ze všech pozic hráčům Vancouver Canucks nakonec vyšla.

Švýcarský gólman inkasoval dvakrát ze 43 ran, tu rozhodující mu poslal dorážkou mezi betony Daniel Sedin a snížil stav série na 2:3 na zápasy. Domácí Ryan Miller kapituloval jen ve třetí minutě, když chybu v rozehrávce trestal David Jones.