Carlsonův druhý gól v první části proti Kings

Bez českého bodového příspěvku se odehrál středeční večer v NHL a jeho hlavní postavou se stal americký obránce John Carlson. Postaral se dvěma góly o vítězství Washingtonu v Los Angeles 3:1 a oslavil i svou jubilejní 100. branku v NHL. Capitals s triem Radko Gudas, Michal Kempný a Jakub Vrána se tak posunuli do čela ligy o dva body před Boston Bruins.

Vítězství slavil jediný další Čech, který se v celkovém programu čtyř utkání dostal do hry. Pittsburgh s Dominikem Simonem zdolal doma i díky čistému kontu Tristana Jarryho St. Louis 3:0.
Carlson opět řádil
Washington se radoval ze své páté výhry za sebou, což je jeho nejdelší úspěšná série v sezoně a unikl Bostonu, který má ale ještě dva zápasy k dobru. Carlson zařídil vedení Capitals 2:0, když měl na kontě dvě branky už ve 14. minutě utkání.
Poprvé se prosadil v čase 4:36. Získal puk ve vlastním obranném pásmu, zakončil protiútok přesnou střelou z pravého kruhu a radoval se z jubilejní 100. branky v NHL. Povedlo se mu to jako pátému obránci v historii Capitals a jako třináctému americkému zadákovi v dějinách NHL.
Brzy předvedl své umění znovu. Najel si na přihrávku T.J. Oshieho, oklamal Jonathana Quicka a místo objetí branky zasunul puk u levé tyče. Vylepšil svou bilanci v sezoně na 42 bodů za 11 gólů a 31 asistencí z 30 utkání. Celkově nasbírala devětadvacetiletá opora Capitals v NHL v 717 duelech 445 bodů za 101 branek a 344 přihrávek.
Kings sice vykřesal naději na úspěch v utkání ve 44. minutě Blake Lizotte, ale 79 sekund před koncem jim ji sebral gólem do prázdné branky Tom Wilson.
Grubauer vychytal výhru Avalanche
Čtvrtý úspěch za sebou si připsalo Colorado, které vyhrálo v Torontu 3:1 a 38 zákroky k tomu přispěl gólman Philipp Grubauer. Gólem a asistencí se předvedl útočník Nathan MacKinnon, který bodoval v osmém utkání za sebou a má při této šňůře bilanci sedmi tref a 11 přihrávek.
Toronto po úterní prohře na ledě Philadelphia Flyers 1:6 podlehlo poprvé pod vedením nového trenéra Sheldona Keefea doma. Nástupce Mikea Babcocka vedl svůj tým ve Scotiabank Areně podruhé a nenavázal na sobotní výhru nad Buffalo Sabres 2:1 po prodloužení. Celkově si v sedmém duelu úvodní třízápasové vítězné sérii připsal třetí porážku.

MacKinnon využil přesilovku proti Torontu

Skóre utkání otevřel v polovině druhé třetiny v přesilové hře MacKinnon, který se trefil v pátém duelu za sebou. Za 110 sekund sice vyrovnal Zach Hyman, ale ve 47. minutě opět v oslabení vrátil vedení celku z Denveru Valeri Nichushkin a v závěru při hře domácích bez brankáře pojistil výsledek Joonas Donskoi.
"Byl to jeden z nejlepších výkonů po celých šedesát minut. Věděli jsme, že oni na nás budou chtít nastoupit a mají hodně šikovné hráče, ale dobře jsme bránili střední pásmo a nepustili jsme je moc do šancí. Spoluhráči mi to zjednodušili a všechny střely jsem viděl," prohlásil Grubauer.
Poprvé od výměny z 1. července se představil v Torontu centr Nazem Kadri, který si za 17 minut a 27 sekund pobytu na ledě připsal jednu střelu a dva hity. Za Maple Leafs před odchodem do Colorada sehrál za prvních 10 sezon své kariéry v NHL 561 zápasů.
Maple Leafs nepomohl ani návrat forvarda Mitchella Marnera, který vynechal 11 zápasů kvůli zranění kotníku.
Jarry vynuloval Blues
Obhájce Stanley Cupu St. Louis prohrál v Pittsburghu 0:3 a venku poprvé po deseti zápasech nebodoval. Blues ztroskotali na gólmanovi Tristanu Jarrymu, který díky 28 zásahům vychytal první čisté konto v sezoně a celkově třetí v kariéře v NHL.
Bodově i gólově naprázdno vyšlo St. Louis na ledě soupeře poprvé od 26. října, kdy padlo s Boston Bruins 0:3. Od té doby venku osmkrát vyhrálo a dvakrát neuspělo v nastavení a v PPG Paints Areně útočilo na vyrovnání klubového rekordu ze sezony 1999-00 v podobě jedenáctizápasové bodové šňůry.
"Nehráli jsme dobře. Víme to. Musíme být lepší. Je to frustrující. Nesnáším porážky. Musíme zpátky do práce a v příštím zápase daleko více bojovat," řekl gólman St. Louis Jordan Binnington, který nezabránil porážce 30 úspěšnými zákroky.
Poprvé inkasoval už po 39 sekundách, kdy jej překonal tečí střely Marcuse Petterssona Teddy Blueger. V čase 39:20 zvýšil Stefan Noesen, který tak ozdobil gólem svůj premiérový zápas za Penguins po pondělním podpisu ročního kontraktu. V závěrečném dějství se prosadil ještě Alex Galchenyuk.

Jarryho třetí čisté konto v kariéře

Senators se dočkali
Sérii pěti proher ukončila Ottawa, které zvítězila v Edmontonu 5:2. Třemi body za gól a dvě asistence se pod to podepsal útočník Tyler Ennis. Do branky Senators se po čtyřzápasové absenci způsobené zraněním v dolní části těla vrátil Craig Anderson a pochytal 24 střel Oilers.
Ottawa prohrávala od 15. minutě, kdy se prosadil Jujhar Khaira po přihrávce Leona Draisaitla, který se v čele produktivity ligy dotáhl s 51 body na spoluhráče Connora McDavida.
Jenže ve 26. minutě nejdříve využil přesilovou hru Artem Anisimov a za 12 sekund otočil stav Connor Brown. V čase 31:42 zvýšil na dvoubrankový rozdíl Ennis. Oilers sice na konci druhé třetiny vrátil do hry Oscar Klefbom, ale v poslední dvacetiminutovce pečetili výhru Anthony Duclair a Vladislav Namestnikov.