Byli jsme dobří. Ba fantastičtí, chválí Berube

Přísný kouč vytvořil ze St. Louis Blues nebezpečnou mašinu, vyřazením Jets jejich jízda končit nemusí

Napsal Josef Cafourek / NHL.com/cs

Platil za tvrďáka, jemuž se na ledě bylo radno vyhnout obloukem. Byl ochoten klidně překousnout puk, než aby nechal soupeře slavit. I jako kouč Craig Berube ostatně v této sezoně s gustem pronesl: "Neznám lepší pocit, než když v hokeji vyhráváte."

Tak si to užívejte, trenére!

Proč Jets skončili? Ani sami hráči to nevědí

Vyřazení je pro ambiciózní Winnipeg těžkou ranou. Nestačil ale na mimořádně resuscitovaný a silný tým

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / NHL.com/cs

Další favorit, v tomto případě alespoň papírový, je z kola venku.

Winnipeg Jets se v šestizápasové sérii 1. kola Stanley Cupu museli sklonit před St. Louis Blues a vedení kanadského klubu nyní musí přemýšlet, jak dovést ambiciózní a talentovaný tým k úspěchu, který se tak trochu čekal už letos. A to i s vědomím, že Západní konference je nesmírně vyrovnaná.

Schwartzův hattrick poslal Blues do 2. kola

Hokejisté St. Louis porazili Winnipeg podruhé za sebou 3:2, sérii vyhráli 4:2 a slaví postup

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: WPG 2, STL 3

Schwartz nastřílel hattrick a poslal Blues do 2. kola

Jaden Schwartz nastřílel první hattrick v play off, Blues vyřadili Jets a postoupili do druhého kola

• 05:11 •

Hokejisté St. Louis Blues dokázali v šestém utkání 1. kola vyřazovacích bojů o Stanley Cup proti Winnipeg Jets uspět jako první v celé sérii v roli domácího týmu a odměnou je jim postup do 2. kola. Tam jim budou soupeřem Dallas Stars, nebo Nashville Predators. Stars zatím vedou 3:2.

Velký obrat dává Blues víru: Už to ukončíme

Co se musí stát, aby v mimořádně vyrovnané sérii mezi St. Louis a Winnipegem konečně uspěli domácí?

Napsal Josef Cafourek @nhlcz / NHL.com/cs

V téhle sérii už fanoušci - a vlastně i hráči samotní - dostávali pocit, že se může stát úplně všechno. A stejně byla očekávání znovu překonána!

Blues otočili zápas ve Winnipegu a v sérii opět vedou

St. Louis vyhrálo po obratu z 0:2 na 3:2, Jaden Schwartz rozhodl v čase 59:45

Napsal NHL.com/cs @nhlcs

Souhrn: STL 3, WPG 2

Blues otočili duel s Jets, v sérii vedou 3:2

St. Louis dokázalo otočit duel na ledě Winnipegu, Jaden Schwarzt v samotném závěru rozhodl o výhře 3:2, stejným poměrem vedou Bues i v sérii

• 04:42 •

Hokejisté St. Louis Blues prodloužili v sérii 1. kola vyřazovacích bitev o Stanley Cup šňůru úspěchů v podání obou týmů, když jsou v pozici hosta. Také potřetí se jim podařilo dobýt led Winnipeg Jets, napravili dvě domácí porážky a v sérii se znovu dostali do vedení - vedou 3:2 na zápasy.

Co s tím? Blues doma promarnili luxusní náskok

První lajna se musí zlepšit. A vlastně my všichni, ví kouč Berube. Tým nabádá i k rychlejšímu řešení situací

V souboj hokejových zlodějů se změnila série 1. kola Stanley Cupu mezi Winnipeg Jets a St. Louis Blues. Poté, co oba týmy shodně dvakrát zvítězili v aréně svého soupeře, je nyní stav 2:2. Nic není rozhodnuto, začíná se 'od nuly'. Cokoliv tipovat je ošidné.

Connor trefil výhru Jets

Útočník Winnipegu rozhodl v čase 66:02 o vítězství na ledě St. Louis 2:1 po prodloužení a vyrovnání série na 2:2

Napsal NHL.com/cs @nhlcz

Souhrn: WPG 2, STL 1 (OT)

Jets uspěli v prodloužení a vyrovnali sérii na 2:2

Kyle Connor se prosadil v prodloužení a Jets výhrou 2:1 vyrovnali sérii proti Blues na 2:2 na zápasy

• 05:12 •

Na dva ztracené duely před vlastním publikem z úvodu série dokázal zareagovat Winnipeg a po úterním vítězství na ledě St. Louis 2:1 v prodloužení vyrovnal souboj 1. kola play off v Západní konferenci na 2:2 na zápasy. V čase 66:02 rozhodl ve prospěch Jets útočník Kyle Connor.

Autor rozhodující trefy si v utkání připsal stejně jako Mark Scheifele vedle branky také asistenci. Dvě přihrávky zaznamenal Blake Wheeler. Gólman Connor Hellebuyck přispěl 31 úspěšnými zákroky, Blues nepomohlo ani 37 zásahů Jordana Binningtona.

Můj dům, můj hrad? Tak to ani náhodou

St. Louis ani Winnipeg zatím v mimořádně vyrovnané sérii nedokážou využít domácího prostředí

To jsou tedy paradoxy: dlouhých 82 zápasů se ženete za tím, abyste si pro play off vybudovali výhodu domácího prostředí - a pak se to na výsledcích nijak neprojeví.

Connor dvěma góly zajistil první výhru Jets

Winnipeg nasázel soupeři šest branek a v sérii se St. Louis má první výhru, v sérii snížil na 1:2

Souhrn: WPG 6, STL 3

Jets nasázeli šest branek a snížili stav série na 1:2

Útočník Kyle Connor vstřelil dva góly, Winnipeg vyhrál na ledě St. Louis 6:3 a snížil průběžný stav série na 1:2 na utkání

• 04:42 •

Jsou zpátky v sérii. Hráči Winnipegu uspěli na ledě St. Louis 6:3 a první výhrou v letošním play off se vrátili do boje o postup do dalšího kola.

Kanadský celek těžil především z vynikající sekvence ve druhé třetině, kdy svému soupeři v rozmezí čtyř minut a jedné sekundy nasázel tři góly. Hned dvakrát se trefil útočník Kyle Connor.