Vegas doplatilo na střeleckou bídu opor

Nejproduktivnější útočníci Golden Knights pohořeli na přísné obraně Stars a gólmanu Chudobinovi

Napsal Josef Cafourek @nhlcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Ve skupině o umístění nastříleli hokejisté Golden Knights v zápase s Dallas Stars pět gólů. Finálová série Západní konference se stejným soupeřem se ale z pohledu Vegas zvrhla ve festival marnosti. Slaboučká produktivita byla příčinou konce ambiciózního týmu, který moc toužil zopakovat jízdu z roku 2018.

Mistři obratů. Stars chybí poslední krok

Klub z Texasu otočil proti Vegas už osmý zápas v play off a slaví postup do finále. Nikdy nepanikaříme, zní z kabiny Stars

Napsal Josef Cafourek / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: Dallas - Vegas 3:2 PP

Pátý zápas: Dallas - Vegas 3:2 po prodloužení

Poté, co Stars smazali dvoubrankové manko, rozhodl Denis Gurjanov gólem v prodloužení o postupu Dallasu do finále poprvé po 20 letech

• 05:04 •

Co se nepovedlo v sérii druhého kola proti Colorado Avalanche, to zvládli hráči týmu Dallas Stars ve finále Západní konference.

Kolaps a čtvrtá prohra o gól. A Vegas jsou venku ze hry

Ani nadějné vedení Golden Knights nestačilo. Zase jsme nedávali góly, našli poražení příčinu

Napsal Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/cs

• 05:04 •

Tohle vážně bolí.

Vegas Golden Knights v pátém utkání finále Západní konference vedli nad Dallas Stars 2:0, jenže i to bylo na zdramatizování série málo. Přišel kolaps, soupeř stihl za posledních deset minut základní hrací doby vyrovnat a v nastavení zasadit rozhodující úder díky přesilovkové trefě Denise Gurjanova.

Dallas po obratu proti Vegas postoupil do finále

Pondělní zápas: Stars otočili pátou bitvu z 0:2 a po výhře 3:2 po prodloužení slaví postup. V čase 63:36 rozhodl Denis Gurjanov

NHL.com @NHLdotcom

• 05:04 •

Ani vedení 2:0 nestačilo hokejistů Vegas Golden Knights, aby si udrželi naději na úspěch ve finále Západní konference. Postup do poslední série o Stanley Cup slaví po 20 letech Dallas Stars, kterým vystřelil v Edmontonu výhru 3:2 po prodloužení ruský útočník Denis Gurjanov. Celek z Texasu ovládl celý souboj 4:1 na zápasy.

Pět taháků 5. finále Západní konference

Stars jsou krok od postupu do finále Stanley Cupu. Najdou Golden Knights ještě síly (a góly) na zvrat?

Napsal Lukáš Vrkoč @NHL.cz / nezávislý autor NHL.com/cs

První finalista Stanley Cupu může být znám. Dallas Stars v sérii s Vegas Golden Knights nasbírali už tři výhry a mohou jako první postoupit. To ale neznamená, že by se tým kouče Petera DeBoera dopředu vzdal. Naopak, v bitvě o všechno ze sebe bude chtít vydat to nejlepší, co mu v letošním rezervoáru sil ještě zbylo.

Páté utkání série začíná v Edmontonu v pondělí v 18.00 (úterý 2.00 SELČ) a zde je tradičních pět taháků:

Zády k propasti. Vegas neumí dávat góly

Golden Knights postihla vleklá střelecké krize a s Dallasem prohrávají už 1:3 na zápasy

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Něco je špatně. A času na nápravu je najednou hrozivě málo.

"Přístup byl dobrý. Vytvořili jsme si několik slušných příležitostí, trefili dvě nebo tři tyčky," bilancoval trenér Peter DeBoer. "Ale těžko můžu být spokojený, když dáme jen jeden gól."

Dallas otočil čtvrtý souboj s Vegas a má mečbol

Sobotní zápas: Na dosah závěrečné bitvě o Stanley Cup přiblížil Stars vítězným gólem kapitán Jamie Benn

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Sestřih: Vegas - Dallas 1:2

Čtvrtý zápas: Vegas - Dallas 1:2

Anton Chudobin pochytal 32 střel ze 33 v podání Golden Knights a výrazně tak pomohl Stars k výhře 2:1, po níž Dallas vede v sérii už 3:1

• 05:03 •

Hokejisté týmu Dallas Stars jsou ve finále Západní konference play off NHL už jen krůček od toho, aby se začali chystat na poslední bitvu o Stanley Cup. Ve čtvrtém utkání série porazili svěřenci kouče Ricka Bownesse Vegas Golden Knights opět těsně, tentokrát 2:1. Góly padaly jen ve druhé třetině. Obránce Alec Martinez poslal mužstvo Vegas do vedení, ofenzivním hvězdám soupeře se ale povedlo vývoj otočit. Postarali se o to Joe Pavelski a kapitán Jamie Benn, Dallas tak vede na zápasy už 3:1.

Pět taháků 4. finále Západní konference

Mezi Golden Knights a Stars je důležitý každý gól, série se blíží k velkému dramatu. Nebo k rozuzlení?

Připraví si Vegas Golden Knights i druhou vítěznou odpověď na vedení Dallas Stars ve finále Západní konference? Nebo půjdou Jamie Benn a spol. do trháku a udělají výrazný krok k možnému zisku Stanley Cupu? Napětí vrcholí.

Čtvrté utkání série začíná v Edmontonu ve sobotu v 18.00 (neděle 2.00 SELČ) a zde je vybraných pět taháků:

Vegas myslí pozitivně, má plán i odhodlání

Golden Knights za tři roky svého působení v lize mnohokrát nezažili, že by v sérii play off po třech zápasech prohrávali. Panika ale nehrozí

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Tři sezony patří Vegas Golden Knights do rodiny NHL, tři roky po sobě jsou i součástí play off. Ale že by v sérii po třech zápasech prohrávali, to se jim teď stalo poprvé od finále Stanley Cupu 2018 proti Washington Capitals.

Situace, ve které se tým z Vegas ocitl s Dallas Stars určitě není komfortní. Golden Knights už ale letos ukázali sílu, takže ani za stavu 1:2 na zápasy nepropadají negativním myšlenkám, což je hlavně velká zásluha kouče Petera DeBoera, který podle svých svěřenců nikdy nepropadá panice.

Paradox. Méně je více, zjišťují ve Vegas

Golden Knights měli popáté v play off minimálně 40 střel. A popáté přitom prohráli

Čím víc střel, tím víc gólů. Tahle přímá úměrnost většinou platí v jakémkoliv sportu, který se hraje na dvě branky. Pro současné hokejisty Vegas Golden Knights to je ale obráceně. Platnost tu má paradoxní nerovnost: čím více střel, tím spíš tým prohraje.

Celek z Nevady vyslal v letošním Stanley Cupu už pětkrát na soupeřovu branku 40 a více střel. Všech pět zápasů, v nichž se mu to podařilo, ale prohrál!