Osmizápasový distanc pro forvarda Avalanche za úder do hlavy Faulka z Blues platí i po odvolání

NHL.com @NHLdotcom

Nazem Kadri si musí odpykat celý osmizápasový trest, který dostal od Oddělení pro hráčskou bezpečnost NHL. V pondělí to potvrdil komisař NHL Gary Bettman, k němuž se útočník Colorado Avalanche odvolal.

Nadzvuková rychlost. Jets šokovali Edmonton

Winnipeg ukázal charakter, vyhrál tři prodloužení a smetl tým, který ho před tím nejvíc trápil

Napsal Michael Langr @nhlcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Poslední moment téhle série byl mrazivě symbolický. Connor McDavid, jenž měl dotáhnout Edmonton Oilers za úspěchem v play off, se nechal obrat o puk, Neal Pionk ho poslal do brejku Kyleu Connorovi a ten přesnou střelou z pravého kruhu rozhodl o postupu Winnipeg Jets.

Panthers se vzepřeli a šampiony dál nepustili

Souhrn play off: Florida porazila Tampu Bay 4:1 a snížila v sérii na 2:3. Jets jdou dál, Islanders mají mečbol

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Hokejisté Tampa Bay Lightning nevyužili první příležitost završit postup do druhého kola play off NHL. Obhájci Stanley Cupu prohráli na ledě týmu Florida Panthers 1:4 a v sérii tak vedou už jen 3:2 na zápasy. Stejně tak odmítl vyřazení tým Minnesota Wild úspěchem na ledě Vegas Golden Knights.

Proč Blues vypadli: Přežitý styl, řada zranění

Pietrangelo scházel víc, než si v St. Louis dovedli připustit. Berubeho tým se potýkal s rozsáhlou marodkou

Napsal Josef Cafourek @nhlcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Byla to před dvěma lety velká sláva a inspirace pro ostatní kluby, ale přítomnost je už úplně jiná. Hráči St. Louis Blues, šampioni z roku 2019, neměli v sérii s Colorado Avalanche (0:4 na zápasy) žádné zbraně, aby favorita aspoň potrápili. Z někdejší velké jízdy za Stanley Cupem už zbyla jen patina.

Boston a Colorado už jsou ve druhém kole

Souhrn play off: Pastrňák pomohl završit postup Bruins gólem a nahrávkou. Jets mají třetí výhru, Predators vyrovnali

Hokejisté Boston Bruins a Colorado Avalanche se stali po odehrání nedělního programu NHL prvními postupujícími týmy z 1. kola play off. Bruins vyhráli s dvoubodovým přispěním útočníka Davida Pastrňáka pátý zápas na ledě Washington Capitals 3:1. V nejrychlejším možném čase dosáhli na postup Avalanche, jimž se podařilo zvládnout s velkým přehledem i čtvrté utkání na ledě St. Louis Blues.

Pauza hvězd? Pro Colorado žádný problém

Avalanche vítězí i bez příspěvků elitní formace. V play off musíte mít široký kádr, říká útočník Saad

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: STL - COL 1:5

Sestřih: Graves řídil výhru Avalanche třemi body

Ryan Graves si připsal tři body a Alex Newhook dal první gól v play off v kariéře při výhře Colorada v St. Louis 5:1 v utkání číslo 3

• 04:58 •

Že jsou momentálně jedním z nejžhavějších kandidáteů na zisk Stanley Cupu, to se o Colorado Avalanche dobře ví. Že mají nakročeno k postupu do druhého kola play off, o tom při současném vedení 3:0 na zápasy nad St. Louis Blues nepochybuje snad vůbec nikdo.

Anomálie drtí Oilers. McDavid i Draisaitl jsou na nule

Nejproduktivnější hráči základní části v play off narazili. Ale žádný důvod k panice nevidíme, tvrdí

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Sestřih: EDM - WPG 0:1 v prodl.

Sestřih: Stastny zařídil v prodloužení výhru Jets

Paul Stastny se trefil v prodloužení a Connor Hellebuyck si připsal 38 zákroků při výhře Winnipegu v Edmontonu 1:0 po prodloužení

• 05:00 •

Někdy se i v tisíckrát přežvýkaném klišé může skrývat hluboká pravda. A teď to v sérii s Winnipeg Jets bolestně zjišťují také největší hvězdy Edmonton Oilers Connor McDavid a Leon Draisaitl: bodová hostina ze základní části je minulostí, v play off nastal úhor. A jejich tým míří do Manitoby za stavu 0:2 na zápasy.

Pastrňák dvěma body přiblížil Bruins k postupu

Páteční zápasy play off: Český útočník zazářil při výhře nad Capitals gólem a nahrávkou, McDavid a Draisaitl opět narazili

Pastrňákova trefa v přesilovce

Pastrňák využil přesilovku střelou z pravého kruhu

David Pastrňák skóroval v početní výhodě střelou zápěstím z pravého kruhu a svým prvním gólem v letošním play off zvýšil náskok Bruins na 2:0

• 00:48 •

Čtyřmi duely pokračovaly v noci na sobotu bitvy o Stanley Cup. Už jen poslední krůček k postupu do druhého kola musí udělat hráči týmu Boston Bruins, kteří udolali Washington Capitals 4:1 a v sérii vedou 3:1 na utkání. Gólem a nahrávkou se blýskl David Pastrňák, David Krejčí přidal jednu asistenci.

Premiérový triumf v letošních bojích o Stanley Cup oslavili Nashville Predators, kteří udolali Carolina Hurricanes 5:4 po druhém prodloužení. V problémech jsou naopak Edmonton Oilers, již ztratili i druhé domácí utkání s Winnipeg Jets. Colorado Avalanche naopak po dalším přesvědčivém triumfu nad St. Louis Blues kvapí za postupem.

Bruins mají po dalším prodloužení navrch

Středeční zápasy play off: Boston porazil Washington Smithovým gólem v čase 85:48. Jets zaskočili na úvod Oilers

Smith vstřelil vítězný gól

Smith vstřelil vítězný gól ve druhém prodloužení

Craig Smith si nabruslil do střelecké pozice, překonal gólmana Ilju Samsonova a ve druhém prodloužení rozhodl o výhře Bruins nad Capitals

• 00:52 •

Hokejisté Boston Bruins a Washington Capitals nabídli i ve třetím utkání série dramatickou podívanou, která opět gradovala v prodloužení. Tentokrát dokonce až ve druhém. Bruins po porážce v úvodním utkání vyhráli podruhé za sebou a sérii otočili na 2:1 ve svůj prospěch. Na průběžných 2:0 zvýšili hráči Carolina Hurricanes, jimž se i podruhé podařilo doma porazit Nashville Predators.

Krejčí s Pastrňákem asistovali u výhry Bruins

Pondělní zápasy: Čeští útočníci si při triumfu nad Capitals připsali po jedné asistenci, stejný zápis zvládl i Nečas

Třemi duely pokračovaly v noci na úterý bitvy o Stanley Cup. A Češi v nich byli vidět. Útočníci David Pastrňák s Davidem Krejčím pomohli shodně jednou asistencí k vítězství Boston Bruins 4:3 po prodloužení na ledě Washington Capitals a srovnání série na 1:1.