Jen jeden útok nestačí. A Flyers prohrávají

Jakub Voráček dál stoupá v produktivitě, jenže Philadelphia po sérii sedmi proher v tabulce padá

Napsal NHL.com/CS

Jde o dobrý důkaz toho, jak vyrovnaná je současná NHL. Můžete mít excelentní ofenzivní trio, jeden z nejlepších útoků v celé soutěži, ale pokud se ke hvězdám nepřidají ostatní, je šance na úspěch mizivá.

Útočník Jakub Voráček šplhá v tabulce produktivity, jeho Philadelphia Flyers naopak klesá v pořadí Východní konference. Nejproduktivnější český hráč v lize bodoval už pět zápasů za sebou, ale ani svými třemi trefami a pěti asistencemi nepomohl utnout sedm utkání trvající sérii porážek.

Elitní formace Voráček, Sean Couturier a Claude Giroux zůstává se svými příspěvky v zápasech skoro osamocena. A Flyers výsledkově úpí.

Voráček nasbíral 23 zápasech 29 bodů za sedm branek a 22 asistencí a posunul se na šesté místo bodování ligy. Couturier a Giroux si připsali po 25 bodech a jejich útok je třetí nejproduktivnější v celé lize.

Lépe jsou na tom jen formace Nikita Kucherov, Steven Stamkos, Vladislav Namestnikov z Tampa Bay Lightning (92 bodů z 22 zápasů) a Vladimir Tarasenko, Jaden Schwartz a Brayden Schenn ze St. Louis Blues (86 bodů z 23 zápasů).

Jenže celkově se Flyers s průměrem 2,83 vstřelené branky na zápas dělí až o 20. místo s Washington Capitals. Z dalších útočníků se dosud dostali přes deset bodů už jen Wayne Simmonds (12) a Valtteri Filppula (11), následuje s osmi body Travis Konecny. To je velký nepoměr mezi tím, co umí elitní útok - a zbytek kádru.

Philadelphia navíc v průměru inkasuje 2,96 gólu na utkání a dělí se o 15. místo s Dallas Stars a New York Rangers.

V posledních sedmi duelech poztráceli Flyers 11 bodů a v tabulce Východní konference jsou s 22 body z 23 utkání třináctí. Na pozice pro postup do play off přesto mají jen čtyřbodové manko.

Šňůra porážek, při které celkem třikrát nebodovali a čtyřikrát podlehli v nastavení, je pro ně nejdelší negativní sérií od roku 2008. Tehdy mezi 6. a 23. únorem padli desetkrát v řadě a jen ve dvou případech z toho dosáhli na zisk aspoň jednoho bodu.

"V sedmi z posledních deseti zápasů jsme bodovali. Pět proher z toho je po prodloužení nebo po nájezdech. Jsou to po všech stránkách vyrovnané zápasy a my musíme najít cestu, jak je rozhodnout v prodloužení," řekl trenér Philadelphie Dave Hakstol.

Což spočívá samozřejmě také v tom, aby se k Voráčkovi a spol. přidali další útočníci.

I přes získané body má totiž Philadelphia hodně daleko do ideálního rozpoložení. Když už se v pátek zdálo, že v domácím duelu s New York Islanders za stavu 4:2 sahá po ukončení černé sérii i k odvetě za středeční prohru na ledě soupeře 3:4 po prodloužení, přišel obrat. A Flyers podlehli 4:5 po prodloužení.

"Musíme rychle získat sebevědomí, a to hlavně ve třetích třetinách. Musíme prostě věřit tomu, co děláme, a jít dál. Chce to si jen začít znovu věřit, že jsme dobrý tým. A dotahovat slibně rozjeté zápasy do vítězného konce," prohlásil Giroux, který pro to s parťáky z útoku dělá maximum.

"Je to teď těžké období. Nic nepřijde zadarmo. Musíme mít v tomto boji hlavu nahoře, být mentálně i fyzicky silní, zlepšit se a konečně uspět," dodal Hakstol.

Jen jeden útok je ovšem na takovou misi málo.