Jaskin

Posledními třemi duely se v neděli uzavřel program přípravných zápasů před středečním startem nového ročníku NHL a bodovalo v nich trio českých hokejistů. Útočník Dmitrij Jaškin skóroval, ale domácí porážce St. Louis Blues s Washington Capitals 3:4 nezabránil.
Další forvard Jakub Voráček asistencí také neodvrátil prohru celku Philadelphia Flyers s New York Islanders 2:5. Obránce Radim Šimek naopak přihrávkou přispěl k vítězství San Jose Sharks na ledě nováčka Vegas Golden Knights 5:3.

Jaškin ve 26. minutě dostal Blues do vedení 2:1 a vylepšil svou bilanci v přípravě na čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí z pěti utkání. Přispěl tak k obratu skóre, když předtím v první třetině po vedoucí brance Toma Wilsona vyrovnal Wade Megan.
Za 172 vteřin po Jaškinově trefě stanovil opět nerozhodný stav Devante Smith-Pelly, ale domácím vrátil ještě ve druhé třetině vedení Brayden Schenn. Závěrečné dějství však patřilo držiteli Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části z minulých dvou sezon. John Carlson vyrovnal a v čase 55:34 rozhodl Brent Connolly.
V sestavě St. Louis nechyběl ani centr Vladimír Sobotka a za vítěze nastoupil forvard Jakub Vrána. Blues vstoupí do sezony ve středu na ledě celku Pittsburgh Penguins, vítěze Stanley Cupu z posledních dvou let. Capitals začnou o den později také venku a čeká je souboj s týmem Ottawa Senators.
Šimek si připsal asistenci ve vlastním oslabení, v kterém San Jose v 18. minutě vyrovnalo na 1:1. Pětadvacetiletý nováček odpálil puk o mantinel, ve středním pásmu jej minul David Perron a Marcus Sorensen po rychlém úniku překonal Marca-Andreho Fleuryho blafákem do forhendu. Pro Šimka, jehož si Sharks vybrali jako nedraftovaného volného hráče z Liberce a podepsali s ním v květnu roční smlouvu, to byl první bod ve čtvrtém vystoupení za San Jose.

Ve druhém dějství nejdříve Sharks otočili stav díky trefám Chrise Thierneyho a Barclayho Goodrowa na 3:1, ale Golden Knights vzápětí vyrovnali díky Perronovi a Colinu Millerovi. V 51. minutě ale vstřelil vítěznou branku hostů v přesilové hře Nick DeSimone a výsledek ještě pečetil Joel Ward.
V dresu Vegas, které se v závěru přípravy představilo třikrát doma a pokaždé prohrálo, se objevil útočník Tomáš Nosek. Předtím hrál nováček NHL čtyřikrát venku a třikrát z toho vyhrál. Golden Knights čeká historicky první soutěžní duel v pátek na ledě Dallas Stars, Sharks začnou sezonu už ve středu ve Philadelphii.
Voráček ve 46. minutě v přesilové hře asistoval u branky Flyers na 2:4. Hvězda Philadelphie přihrála zpátky na modrou čáru Shayneovi Gostisbeheremu, jehož ránu tečoval před Bradenem Holtbym Wayne Simmonds. Pro Voráčka to byl čtvrtý bod a třetí přihrávka v pátém předsezonním testu. Za Flyers nastoupil i obránce Radko Gudas.
Hvězdou duelu byl kanadský útočník Anthony Beauvillier, který brankami ve 34. a 41. minutě zařídil náskok 4:1 pro Islanders. Ti začnou boje v základní části v pátek na ledě celku Columbus Blue Jackets.