Útočník Jakub Voráček jako jediný z českých hokejistů bodoval ve středečním programu čtyř zápasů NHL a asistencí se podílel na vítězství Philadelphie ve Washingtonu 5:2. Pro Flyers to byla už sedmá výhra za sebou. Pavel Francouz sice sedmé vítězství v řadě nevychytal, ale pomohl 26 úspěšnými zákroky při porážce Colorada s Anaheimem 3:4 po prodloužení k zisku bodu.

Voráček asistoval u další výhry Flyers
Potřetí za sebou bodoval druhý nejproduktivnější český hráč v soutěži Voráček, který asistoval ve 47. minutě u branky obránce Ivana Provorova na 4:2. Za tři zápasy tak nasbíral sedm bodů a všechny za asistence. Na kontě má 53 bodů za 12 branek a 41 asistencí z 66 zápasů, o dva více než Jakub Vrána (25+26) z poražených Capitals. Čechům suverénně vládne David Pastrňák z Boston Bruins s 92 body.
Flyers se díky sedmé výhře v řadě přiblížili na druhém místě Metropolitní divize vedoucímu Washningtonu na rozdíl bodu. Philadelphia naposledy neuspěla 15. února, kdy podlehla na ledě Tampa Bay Lightning. Capitas porazila potřetí ze čtyř soubojů v sezoně.
"Zápas ukázal vůli a charakter našeho týmu. Ještě jsme nic nedokázali, ale dnešní zápas byl hodně důležitý pro oba týmy," řekl kouč Flyers Alain Vigneault, jehož tým vyhrál 16 z uplynulých 21 utkání a jen ve čtyřech duelech nebodoval.
Philadelphia sice prohrávala po první třetině 0:1, když po šikovné zadovce slovenského útočníka Richarda Pánika v čase 14:09 otevřel skóre Lars Eller, ale mezi 28. a 38. minutou otočila stav na 3:1.
Nejdříve v přesilové hře vyrovnal z dorážky Travis Konecny, potom šest sekund po skončení další početní výhody doklepl puk také do odkryté branky Kevin Hayes a následně parádní bekhendovou přihrávku Michaela Raffla zužitkoval Tyler Pitlick.
Za 87 sekund sice snížil po přihrávce Toma Wilsona Garnet Hathaway, ale hostům vrátil dvoubrankový náskok Provorov a v 55. minutě Flyers dovršili výsledek. Nahození Scotta Laughtona si nešťastně srazil bruslí do vlastní branky obránce Dmitrij Orlov.
Capitals prohráli šestý z uplynulých devíti duelů. "Když budeme takto pokračovat, tak to nemá pro nás budoucnost. Držíme se pořád na dobré pozici, ale musíme hrát lepší hokej," prohlásil Hathaway.
Flyers přišli v utkání o útočníka Jamese van Riemsdyka, který si v první třetině zlomil pravou ruku při blokování střely obránce Capitals Jonase Siegenthalera.
Francouzova vítězná série skončila
Útok na osmou výhru za sebou Coloradu nevyšel, přesto Avalanche už podeváté za sebou bodovali. Při zranění Philippa Grubauera chytal poosmé z devíti duelů Pavel Francouz, ale na svou šňůru šesti vychytaných vítězstvích nenavázal. Pomohl ale za toto období týmu z Denveru celkem ke 14 z 16 bodů.
Avalanche vstoupili do utkání lépe a ve čtvrté minutě otevřel skóre z dorážky po střele Nathana MacKinnona Vladislav Naměstnikov. Za 103 sekund ale vyrovnal po přihrávce Cartera Rowneyho zpoza branky zblízka Andrew Agozzino a ve 14. minutě otočil stav po ideálním pasu Jacoba Silfverberga Brendan Guhle.
Za Colorado sice odpověděl za 49 sekund v přesilové hře Gabriel Landeskog, ale ve 33. minutě vrátil Ducks vedení přesně s koncem přesilové hry střelou z pravého kruhu Sam Steel. Nastavení vynutil ve 48. minutě po individuální akci v přesilovce MacKinnon.
Když už se schylovalo k nájezdům, trefil se 1,2 sekundy před koncem prodloužení z pravého kruhu Rickard Rakell přesně do protějšího horního rohu Francouzovy branky a rozhodl.

Rakell rozhodl v prodloužení o vítězství Ducks

Dokonalý obrat Flames
V brance Calgary dostal podruhé za sebou přednost před Davidem Rittichem Cam Talbot, který v neděli pomohl čistým kontem k úspěchu na ledě Florida Panthers (3:0), a podílel se 20 zásahy na domácím vítězství nad Columbusem 3:2 po prodloužení.
Blue Jackets vedli ve Scotiabank Saddledome ve 12. minutě díky brankám Devina Shorea a Gustava Nyquista 2:0, ale přesto si připsali jedenáctou porážku z posledních třinácti duelů. I tak se posunuli na pozici první divoké karty ve Východní konferenci o bod před New York Islanders.
Calgary, které se drží na třetím místě Pacifické divize, zahájilo obrat v čase 51:14. Za brankou získal puk Andrew Mangiapane a připravil gól pro Eliase Lindholma. O vyrovnání se postaral v 59. minutě tečí nahození Marka Giordana Matthew Tkachuk.
Zápas rozhodl 11 sekun před koncem prodloužení po přihrávce Seana Monahana zpoza branky TJ Brodie. Calgary tak načalo úspěšně sérii pěti domácích vystoupení.

Brodie dal v prodloužení vítězný gól Flames

"Je to skvělé. Předtím se nám doma moc nedařilo a bylo důležité takto začít. Vrátili jsme se po náročném tripu a chceme nasbírat nějaké výhry," řekl Tkachuk. Flames před vlastním publikem vyhráli teprve podruhé z posledních osmi duelů.
Coyotes brali důležité body
Důležitou výhru vybojovala Arizona ve Vancouveru (4:2) a bodově se ve vyrovnaném boji o play off v Západní konferenci dotáhla na Canucks i na Winnipeg Jets. Vancouver drží se 74 body první divokou kartu, Jets tu druhou a Coyotes jsou za nimi devátí.
Arizona vedla v Rogers Areně od osmé minuty díky přesilovkové trefě Carla Söderberga, ale Canucks mezi 44. a 47. minutou otočili stav. Rovněž v početní výhodě vyrovnal Tyler Tofolli a z dorážky získal domácím vedení Tanner Pearson.
Nakonec ale Vancouver zůstal počtvrté za sebou bez bodu, což se mu stalo poprvé v sezoně. V čase 50:10 smazal ztrátu po zaváhání defenzivy Canucks Nick Schmaltz, za dvě a půl minuty se prosadil tečí Lawson Crouse a 35 sekund před koncem dovršil výsledek při hře domácích bez gólmana Oliver Ekman-Larsson.