Souhrn: Jeřábkovy dvě nahrávky nestačily

Pondělní zápasy: Jeřábek zazářil dvěma nahrávkami, Canadiens ovšem neuspěli

Napsal NHL.com/cs

Čtyřmi zápasy pokračovala v pondělí NHL. První dva body si v nejlepší lize světa připsal obránce Jakub Jeřábek, jeho asistence ovšem nezabránily porážce celku Montreal Canadiens v domácím souboji proti New York Islanders. Jednou nahrávkou se do statistik zapsal i útočník Boston Bruins David Krejčí.

Montreal Canadiens - New York Islanders 4:5 po prodl.

Ani skvělý výkon obránce Jakuba Jeřábka a 56 střel na branku nestačil Montrealu na úspěch, kanadský tým podlehl na domácím ledě New York Islanders 4:5 po prodloužení.

Český zadák si připsal první dvě asistence v NHL, na ledě dohromady strávil přes devatenáct minut. Přesto byli po závěrečném klaksonu spokojenější hosté, kteří se mohli opřít o další výtečný výkon kapitána Johna Tavarese, autora dvou branek.

"Odvedli jsme spoustu práce, hráčům nemůžu nic vytknout," konstatoval kouč Canadiens Claude Julien po druhém neúspěchu v řadě.

Islanders předvedli raketový vstup do utkání. Už v čase 1:24 udeřil Anthony Beauvillier, o pět minut později přidal další zásah produktivní Mathew Barzal.

Canadiens do konce první třetiny srovnali krok. Nejprve snížil po přihrávce Jeřábka Nicolas Deslauriers, vyrovnání pak obstaral Paul Byron. Ve zbylém průběhu utkání zapsaly oba týmy po dvou gólech a šlo se do prodloužení.

To ovšem trvalo pouze 101 vteřin, poté Tavares zužitkoval přihrávku Thomase Hickeyho a 24. gólem v ročníku zajistil svému týmu důležité vítězství.

Montreal se musel spokojit jen s bodem přesto, že na branku soupeře vyslal neuvěřitelných 56 střeleckých pokusů. Canadiens tím stanovili klubový rekord při prohraném duelu. Brankář Islanders Thomas Greiss však za svá záda pustil jen čtyři puky.

"Thomas byl rozdílovým hráčem," vysekl svému parťákovi poklonu Tavares. "Dal nám šanci na výhru, bez něj bychom nemohli uspět."

Boston Bruins - Dallas Stars 2:3 po prodl.

Až do prodloužení dospěl duel Bostonu s Dallasem, z triumfu 3:2 se nakonec díky nádherné brance Tylera Seguina radovali hosté.

Běžela třetí minuta prodloužení, když se v signalizované přesilovce dostal Seguin k puku, krásně se zbavil dvou obránců a propálil brankáře Antona Khudobina.

"Já jsem při tom celou dobu přemýšlel o tom, komu přihraju," usmíval se po duelu Tyler Seguin. "Nakonec jsem vystřelil a jsem rád, že z toho byl gól."

Dallas měl v průběhu duelu v TD Garden navrch. V rozmezí pěti minut druhé části si vytvořil komfortní náskok. Nejprve se trefil Stephen Johns a po něm i Alexander Radulov.

Bruins ale zbraně nesložili. Nejprve snížil Zdeno Chára, vyrovnání obstaral po přihrávce Davida Krejčího Ryan Spooner.

Z výhry se ale nakonec radovali po prodloužení Stars. Boston může těšit alespoň skutečnost, že proti Dallasu bodoval po třinácté v řadě.

Colorado Avalanche - Anaheim Ducks 3:1

Fantastickou formu potvrdilo Colorado, které na svém ledě přetlačilo Anaheim 3:1 a oslavilo už sedmé vítězství v řadě.

Domácí poslal v čase 9:16 do vedení Matt Nieto, druhý zásah připojil v polovině utkání Nathan MacKinnon, pro kterého to byla jubilejní 20. branka v sezoně.

Ducks sice zásluhou Chrise Wagnera snížili, to ale bylo z jejich strany všechno. Konečnou podobu výsledku naopak dal v přesilové hře Colin Wilson.

"V takových výkonech musíme pokračovat i nadále," vyzval MacKinnon. "Naše divize je ohromně vyrovnaná, budeme potřebovat každý bod."

Aktuální vítězná série Avalanche je nejlepší od sezony 2005-2006, kdy na přelomu prosince a ledna uspěli osmkrát v řadě.

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 1:4

Bitva o Kalifornii vyzněla pro San Jose, které zvítězilo na půdě Los Angeles 4:1 a zapsalo druhý triumf v řadě.

Po dvou bodech zaznamenali v dresu Sharks Chris Tierney, Joonas Donskoi a Dylan DeMelo. Jedinou branku domácích obstaral Trevor Lewis.

Vynikající výkon předvedl brankář San Jose Martin Jones, který zaznamenal dohromady 35 úspěšných zákroků.