Florida padla v nájezdech, Jágr bodoval

Panthers nestačili na Jets, Jaromír Jágr zaznamenal asistenci

Napsal NHL.com / NHL.com

Bodovali, jejich týmy ale na výhry nestačily. David Krejčí se gólem blýskl v dresu Bostonu, Jaromír Jágr si za Floridu připsal asistenci. Ani v jednom případě z toho ale maximální bodový zisk nebyl. Spokojenější mohl být Radim Vrbata, jeho nahrávka totiž pomohla Arizoně k výhře na ledě Toronta.

Winnipeg Jets - Florida Panthers 4:3 v náj.

Optimální výkonnost nadále hledá Florida, která padla na ledě Winnipegu 3:4 v nájezdech a utrpěla už čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů.

V dresu hostů se jednou asistencí blýskl útočník Jaromír Jágr, který se v čase 24:51 podílel na přesilovkové trefě Aleksandera Barkova.

"Byli jsme v utkání dost často ve vedení," zdůraznil útočník Panthers Reilly Smith. "Tenhle zápas jsme si neměli nechat utéct, je to velká škoda."

Hosté v duelu měli navrch. Nejprve vedli 2:1, potom 3:2. Ani to nestačilo, souboj dospěl k samostatným nájezdům, v jejichž šesté sérii rozhodl o výhře Jets Mathieu Perreault.

Důležitou postavou zápasu byl rovněž brankář kanadského celku Connor Helleybuck, který si dohromady připsal 41 úspěšných zákroků.

New York Islanders - Chicago Blackhawks 4:5

Roli favorita potvrdilo Chicago, které zvítězilo v přestřelce na ledě New York Islanders 5:4. Rozhodující branku vstřelil v čase 53:47 útočník Richard Pánik.

Oba celky nastřílely v úvodní části po třech brankách, v té druhé připojily po gólu.V dresu hostů se jedním gólem blýskl i další slovenský útočník Marián Hossa, Artemi Panarin pak připojil dvě branky a nahrávku.

Toronto Maple Leafs - Arizona Coyotes 2:3 v náj.

Třetí výhru z posledních čtyř duelů urvala Arizona, která zvítězila na ledě Toronta 3:2 v nájezdech a poskočila na 12. příčku tabulky Západní konference.

V barvách Coyotes přispěl jednou asistencí k výhře český veterán Radim Vrbata. Ten sice zároveň neproměnil ve druhé sérii svůj nájezd, Coyotes přesto brali bod navíc. Postaral se o to Peter Holland.

Detroit Red Wings - Los Angeles Kings 1:4

Čtvrtou porážku v řadě utrpěl Detroit, který na svém ledě podlehl Los Angeles 1:4 a potvrdil, že se mu v posledním období vůbec nedaří.

Red Wings dokázali se soupeřem držet krok pouze v první třetině, kdy na úvodní trefu Dereka Forborta odpověděl Mike Green. Od té doby ale už pálili přesně pouze Kings, dvěma zásahy zazářil útočník Tyler Toffoli.

St. Louis Blues - New Jersey Devils 5:2

Skvělý obrat se povedl St. Louis, které před svými fanoušky přehrálo New Jersey 5:2 a poskočilo na třetí příčku v Západní konferenci.

Devils vedli po dvanácti minutách už o dva góly, domácí ale pěti zásahy skóre zcela otočili. Hvězdou duelu se stal útočník Vladimir Tarasenko, který zaznamenal gól a dvě asistence.

Boston Bruins - Anaheim Ducks 3:4

Kvalitní formu potvrdil Anaheim, který zvítězil v těžkém utkání na ledě Bostonu 4:3 a oslavil čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů.

V dresu Bruins vstřelil jeden gól útočník David Krejčí, prosadil se rovněž veterán Zdeno Chára, ani to ovšem na výhru nestačilo. V dresu hostů se trefou a nahrávkou prezentoval Rickard Rakell.

Další čtvrteční výsledky:

Nashville Predators - Minnesota Wild 2:4
Dallas Stars - New York Rangers 0:2

Momenty večera:

1. Lundqvistův návrat

Poprvé od 6. prosince se objevil v brance New York Rangers gólman Henrik Lundqvist a odvedl parádní výkon. V souboji s Dallasem pochytal všech 27 střel soupeře, o čisté konto ovšem přišel proto, že musel v průběhu první třetiny po srážce s Cody Eakinem na pět a půl minuty přepustit místo Antti Raantovi.

2. Jubilant Coyle

Ve 24 letech zaškrtl cenný milník. Forvard Minnesoty Charlie Coyle odehrál v utkání proti Nashvillu jubilejní 300. zápas v NHL, navíc si ho zpestřil gólem a asistencí.

3. Anaheimu Boston chutná

Boston, to je v poslední době oblíbený soupeř Anaheimu. Ducks svého soupeře dokázali položit na lopatky už šestkrát v řadě, naposledy zvítězili na jeho ledě 4:3.

Hvězdy večera:

1. Henrik Lundqvist (NYR): 0 inkasovaných gólů, 27 úspěšných zákroků
2. Tyler Toffoli (LAK): 2 góly, 1 asistence, 3 střely
3. Vladimir Tarasenko (STL): 1 gól, 2 asistence, 3 střely

Na co se těšit:

Na programu je dohromady sedm zápasů, pozornost přitahují především souboje Pittsburghu s Los Angeles a Montrealu se San Jose.