Jágr se zranil, ale v nejbližších dnech by měl být zpět

Zranění Jaromíra Jágra ze zápasu s Colorado Avalanche by nemělo být vážné. Ve středu o tom informovalo vedení klubu.

Český útočník odehrál v úterý jen dvě a půl minuty v první třetině, poté se už na ledě neobjevil. Podle oficiálního vyjádření jde o problém v dolní části těla.

"Myslím, že jde o třísla nebo kyčel, není to nic vážného. Věřím, že zítra bude v pořádku," uvedl kouč Gerard Gallant po výhře 4:1.

Zprávy z tábora Panthers ve středu potvrdily, že jde o krátkodobou záležitost. Na twitterovém účtu to uvedlo PR oddělení klubu.

Jágr by tak mohl znovu hrát už v příštím utkání Floridy, která v pátek hostí Boston Bruins, v sobotu je pak v BB&T Center na programu duel s Washington Capitals. Chybět však dál bude první centr Aleksander Barkov, jenž léčí zlomenou ruku.

Jágr v této sezoně vede bodování Panthers se šesti góly a 10 body. Se 728 trefami v NHL je jen tři branky za Marcelem Dionnem, který je čtvrtým nejlepším střelcem historie.