Jágr dvakrát asistoval, Florida zlomila Flyers v nájezdech

Dvěma body za asistence si Jaromír Jágr upevnil pozici nejproduktivnějšího českého hráče v NHL (23+30) a Florida Panthers se díky výhře 5:4 po nájezdech na jeden bod přiblížili k vedoucí pozici v Atlantické divizi, kde trůní Boston Bruins. Panthers ale mají dva zápasy k dobru.

V rozstřelu se prosadili Nick Bjugstad a Aleksander Barkov, který překonal Stevea Masona střelou mezi betony. Reilly Smith se zaskvěl dvěma góly už v základní hrací době. Jágr skvěle připravil vyrovnávací trefu na 2:2 pro Jonathana Huberedaua, když v souboji jeden na jednoho dokonale odstavil obránce Nicka Schultze.

Flyers se pak na dva body přiblížili k Pittsburgh Penguins, kteří mají druhou divokou kartu pro postup do play off Východní konference. Litovali ale neproměněné přesilovky v prodloužení sobotního zápasu.

Gólmana Flyers Masona tentokrát jistil Anthony Stolarz povolaný z Lehigh Valley v AHL kvůli nemoci Michala Neuvirtha, který bojoval s bolestmi břicha. Aspoň za bod vděčí Philadelphia Shayneu Gostisbehereovi. Rodák z Jižní Floridy srovnal na 4:4 necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby.

Florida před zápasem uctila členy týmu z roku 1996, který se probil až do finále Stanley Cupu ve třetí sezoně existence klubu. Hrál za něj i asistent Panthers Gord Murphy.

První bod v novém působišti si za asistenci připsal Jágrův spoluhráč Jakub Kindl. Jiří Hudler odehrál jen necelých 11 minut a zapsal minusový bod. Panthers teď čeká třízápasový trip na cizích ledech, začínají v pondělí na hřišti New York Islanders.