Jágr dal 718. gól v NHL a překonal Esposita

Jaromír Jágr má za sebou další skok historickými statistikami. Ve čtvrtek pomohl brankou a asistencí k výhře Florida Panthers 3:1 nad Detroit Red Wings a 718. gólem kariéry v NHL přeskočil Phila Esposita na 5. místě všech dob.

Stalo se to proti českému brankáři Petru Mrázkovi, kterého Jágr překonal střelou z levého kruhu a v čase 10:55 minutě druhé třetiny otevřel skóre zápasu. Byl to 13. gól českého veterána v této sezoně a druhý od 26.února, kdy se stal hráčem Floridy.

Kladenský velikán, jenž v únoru oslavil 43. narozeniny, je v historické tabulce střelců 13 gólů za čtvrtým Marcelem Dionnem (731). Šestého Mika Gartnera překonal 28. listopadu v dresu New Jersey Devils - rovněž proti Detroitu.

"Je dobrý, co? Na kolik let opustil ligu? Na tři? Představte si, kolik by měl gólů teď," připomněl Jágrovo působení v ruském Omsku mezi lety 2008 a 2011 trenér Red Wings Mike Babcock. "Je to jeden z největších hráčů všech dob. Když si vezmete, jak hraje ve svém věku... Lidi si už před dlouhou dobou mysleli, že už končí. Ale on poslední slovo ještě určitě neřekl."

Panthers jsou po výhře nad Detroitem pět bodů za poslední postupovou pozicí ve Východní konferenci, na níž je tým Boston Bruins. Ten ve čtvrtek prohrál s Ottawa Senators 4:6 a nechal kanadského konkurenta přiblížit na dvoubodovou ztrátu.