Jágr ukončil bodový půst a přispěl k vítězství

Jaromír Jágr po třech zápasech bodoval a pomohl krásnou akcí k výhře Floridy

Napsal NHL.com/CS / NHL.com

Krásnou akcí ukončil třízápasové čekání na bod Jaromír Jágr a podílel se na vítězství celku Florida Panthers nad New Jersey Devils 4:3 v prodloužení. K bodovému zisku Jágrova bývalého klubu pomohl svou první trefou v NHL forvard Pavel Zacha. Další český útočník David Pastrňák z celku Boston Bruins oslavil brankou návrat do sestavy po dvouzápasovém disciplinárním trestu.

Florida Panthers - New Jersey Devils 4:3 po prodl.

Jaromír Jágr ukončil bodový půst a ve 45. minutě po krásném průniku po pravé straně připravil gól pro Vincenta Trochecka, který zvýšil náskok Panthers na 3:1. "To je Jaromír Jágr. Pořád umí," komentoval akci Trocheck, který v čase 64:16 svou druhou trefou v utkání také rozhodl.

Prodloužení zařídil v 57. minutě svým prvním gólem v NHL český talent Pavel Zacha. Po průniku a ideální přihrávce Beaua Benneta překonal Jamese Reimera střelou z levého kruhu a dočkal se tak v desátém utkání kariéry.

"Cítil bych se o hodně lépe, kdybychom vyhráli. Je to první gól v NHL a nikdy na něj nezapomenu. Doufejme, že příští branka už pomůže k výhře," prohlásil devatenáctiletý Zacha. Šestý hráč draftu z roku 2015 si v této sezoně připsal v dosavadních osmi duelech tři asistence a dvě přihrávky zaznamenal také při jediném startu za Devils na konci minulé sezony.

Čtyřiačtyřicetiletý Jágr má na kontě z 11 utkání v tomto ročníku pět bodů za gól a čtyři asistence.

Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 3:4 po sam. nájezdech

David Pastrňák se po odpykání trestu vrátil do sestavy Bruins a ozdobil návrat šestým gólem ve svém osmém duelu v sezoně. Ve 25. minutě se prosadil tečí po přihrávce Patriceho Bergerona a zvýšil náskok Bruins na 3:1.

Tampa Bay díky dvěma gólům Tylera Johnsona smazala ztrátu a utkání rozuzlil až v 10. sérii rozstřelu Jimmy Hayes. Jednou asistencí se na vítězství Bruins podílel také David Krejčí.

New York Islanders - Philadelphia Flyers 2:3 po sam. nájezdech

Český gólman Michal Neuvirth nastoupil za Flyers potřetí za sebou od začátku a znovu vychytal výhru. Kryl všech 25 pokusů Islanders během hry a všechny tři samostatné nájezdy. Při posledním pokusu Johnu Tavaresovi vypíchnul puk hokejkou.

"Když zpomalil, tak jsem věděl, co udělá," řekl Neuvirth. Jako jediný se trefil v rozstřelu kapitán Philadelphie Claude Giroux, který posledních 165 vteřin třetí třetiny vynechal poté, co jej Casey Cizikas zasáhl hokejkou do obličeje.

Flyers při Cizikasově vyloučení 58 sekund před koncem třetí dějství vyrovnali na 2:2. Dorážku Nicka Cousinse ještě před brankovou čárou tečoval Matt Read, o což se snažil i nejproduktivnější český hráč sezony Jakub Voráček, který se však puku nedotknul.

Obránce Radko Gudas asistoval u první branky Flyers, kterou ve 32. minutě otevřel skóre Travis Konecny. Neuvirtha překonali 29 vteřin před konce druhé části v přesilové hře Tavares a v 53. minutě Dennis Seidenberg. V dresu Islanders si připsal 40 úspěšných zákroků slovenský brankář Jaroslav Halák.

Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 4:0

Dvěma góly pomohl k čtvrté výhře Blackhawks za sebou Marián Hossa. Sedmatřicetiletý slovenský kanonýr v 16. minutě zvýšil na 2:0 a po 55 vteřinách závěrečné třetiny přidal i třetí trefu domácích.

Brankář Corey Crawford díky 38 úspěšným zákroků udržel podruhé za poslední tři zápasy čisté konto. "Je opravdu fantastický," ocenil jeho výkony Hossa.

Washington Capitals - Winnipeg Jets 4:3 po prodl.

Slovenský útočník Marko Daňo ve svém prvním vystoupení v sezoně za Jets skóroval a v 52. minutě trefou na 3:3 vynutil prodloužení. Z pravého kruhu překonal Bradena Holtbyho, když nápor Winnipegu nedokázal odvrátit Marcus Johansson. Příležitost dostal Daňo týden poté, co jej klub povolal z farmy v Manitobě z American Hockey League.

Ve čtvrté minutě prodloužení rozhodl v přesilové hře o vítězství Capitals svým druhým gólem v utkání Alex Ovechkin. Šestinásobný nejlepší střelec NHL si vylepšil bilanci na šest gólů v sezoně.

San Jose Sharks - Calgary Flames 2:3

V barvách Flames si připsal dvě asistence Michael Frolík. Byl u obou branek Matthewa Tkachuka, který nejdříve na konci první třetiny zvýšil na 2:0 a po vyrovnání Sharks v 56. minutě vstřelil vítěznou branku.

Osmnáctiletý Tkachuk, jehož si Calgary vybralo jako šestku letošního draftu, zužitkoval ideální přihrávku českého útočníka, který si vylepšil bilanci na devět bodů za pět tref a čtyři přihrávky z 12 utkání.

Arizona Coyotes - Nashville Predators 3:2 po sam. nájezdech

Radim Vrbata se podílel na vítězství Coyotes gólem v rozstřelu. Pětatřicetiletý český forvard byl úspěšný ve druhé sérii, ale vítěznou branku si připsal první úspěšný exekutor Anthony Duclair. Za Nashville totiž neuspěli Filip Forsberg ani Ryan Johansen.

New York Rangers - Edmonton Oilers 5:3

Rangers s Edmontonem třikrát prohrávali, ale v závěru dokázali otočit skóre. V polovině třetí třetiny vyrovnal na 3:3 Jesper Fast, v čase 58:39 dal vítězný gól Rick Nash a za dalších 17 sekund při power play do prázdné branky dovršil výsledek J.T. Miller.

"Ukazuje to hodně o týmu, když třikrát prohráváte a vždycky na to dokážete odpovědět," komentoval obrat Nash. Rangers vyhráli potřetí za sebou a celkově pošesté z posledních sedmi utkání. S 45 vstřelenými góly jsou nejproduktivnějším týmem NHL.

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 1:2

Vítězství Maple Leafs zařídil dvěma trefami devatenáctiletý nováček Mitchell Marner. Svým druhým gólem v NHL nejdříve v páté minutě otevřel skóre a po 110 vteřinách druhé třetiny zvýšil na 2:0.

Za Sabres jen zkorigoval výsledek ve 26. minutě Marcus Foligno. Gólman Toronta Frederik Andersen se pod vítězství podepsal 42 úspěšnými zákroky.

Další čtvrteční výsledky:

Los Angeles Kings - Pittsburgh Penguins 3:2 po prodl.

Ottawa Senators - Vancouver Canucks 1:0

Dallas Stars - St. Louis Blues 6:2

Momenty večera:

1. Jágrův průnik

Čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr tři zápasy za sebou nebodoval a ukončil půst asistencí, kterou pomohl k vítězství Floridy na New Jersey 4:3 v prodloužení. Připsal si ji po krásné akci. Ve 45. minutě si pohrál s obranou týmu, odkud loni v únoru do současného působiště přišel, a naservíroval puk Vincentovi Trocheckovi na gól na 3:1.

2. Drama v Tampě

Souboj Tampy Bay s Bostonem rozuzlila až 10. série samostatných nájezdů. Celkem během ní padly jen tři branky a až 20. pokusem rozhodl utkání Jimmy Hayes.

3. Condonova premiéra

Brankář Mike Condon ozdobil svou premiéru v dresu Ottawy čistým kontem a pomohl k vítězství nad Vancouverem 1:0. Senators získali šestadvacetiletého Američana ve středu z Pittsburghu. Jednička Ottawy Craig Anderson podruhé v krátké době tým opustil, aby byl po boku své manželky Nicolle, které byla diagnostikována rakovina.

Hvězdy večera:

1. Alex Ovechkin (WAS): 3 body, 2 góly, 8 střel

2. Corey Crawford (CHI): 38 úspěšných zákroků, 2. nula v sezoně

3. Tyler Seguin (DAL): 4 body, 4 asistence, 4 střely

Na co se těšit:

Hrají se tři zápasy a Montreal Canadiens se budou snažit natáhnout sérii osmi výher za sebou na ledě celku Columbus Blue Jackets. Detroit Red Wings přivítají Winnipeg Jets a Anaheim Ducks hostí tým Arizona Coyotes.