Islanders zaskočili Panthers, rozhodl Clutterback

Hráči New York Islanders zvítězili v domácím utkání nad Florida Panthers 3:2 a oklepali se ze dvou porážek v řadě. Hostující lídr Jaromír Jágr tentokrát vyšel bodově naprázdno.

I přesto to byla Florida, která měla v utkání od úvodu navrch. V 16. minutě se prosadil mladý útočník Aleksander Barkov a poslal svůj tým do vedení.

Náskok Panthers ještě zvýraznil ve druhé třetině Nick Bjugstad, který po přihrávce agilního Barkova zužitkoval přesilovou hru a zajistil svému celku ještě výraznější výhodu.

Islanders ale zápas nezabalili, ve třetím dějství výrazně přidali a byli za to odměněni velkolepým obratem. Ten odstartoval v 53. minutě Kyle Okposo, o necelé dvě minuty později vyrovnal Josh Bailey.

Když už se zdálo, že duel spěje k prodloužení, prosadil se v předposlední minutě základní hrací doby důrazný útočník Cal Clutterback a zajistil svému týmu cenné vítězství.

"Měli jsme do začátku zápasu obrovskou motivaci," přiznal útočník domácích Josh Bailey. "Přichází důležitá část sezony, kterou máme v hlavách už od léta. Chceme jít dobře odstartovat. Myslím, že se nám to povedlo."

Islanders díky výhře figurují na šesté příčce v tabulce Východní konference, Florida je aktuálně pátá.