Islanders přehráli Lightning, zářil Tavares

Hráči New York Islanders přehráli v domácím prostředí Tampa Bay Lightning 5:2 a připsali si čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů.

Hlavní hvězdou byl kapitán domácích John Tavares, který vstřelil gól a navrch připojil i dvě asistence.

"V sobotu to z naší strany nebylo ono, byli jsme zostuzeni," připomněl John Tavares porážku 0:5 s Pittsburgh Penguins. "Mám ale dobrý pocit, jak jsme zareagovali. Byl to test našeho charakteru a my obstáli."

Domácí o svém triumfu rozhodli drtivou smrští v rozmezí necelých šesti minut prostřední třetiny, kdy soupeři nasázeli hned tři góly. Nerozhodný stav 1:1 nejprve porušil Matt Martin, krátce po něm se trefili i Brock Nelson a John Tavares.

Tampa Bay sice sedm vteřin před koncem druhé části zásluhou Victora Hedmana snížila, to ale bylo z její strany vše. Triumf Islanders naopak podtrhl ve 45. minutě Johnny Boychuk.

Díky výhře se Islanders posunuli na pátou příčku v tabulce Východní konference, Lightning aktuálně náleží šestá pozice.