Hudlerův gól nepomohl, postupuje Anaheim

Napsal Michael Langr / NHL.com

Hokejisté Anaheim Ducks si poprvé za posledních osm let zahrají finále Západní konference. Vyzvou v něm jeho tradičního účastníka Chicago Blackhawks, s nímž se v sérii play off ještě nikdy nepotkali.

V noci na pondělí o tom rozhodl Corey Perry, který vstřelil vítězný gól v čase 2:26 prvního prodloužení. Ducks díky tomu porazili Calgary Flames 3:2 a celou sérii zvládli v poměru 4:1.

Tradiční obyvatel horních pater NHL v základní části tak konečně prorazil přes první dvě kola play off. Naposledy se to Anaheimu podařilo v roce 2007, v němž se cesta vyřazovací částí zastavila až u zisku Stanley Cupu.

"V minulých sezonách jsme zažili brzký konec v play off. Bylo to těžké. Letos jsme do toho šli s takovým nastavením, že uděláme všechno, aby se to neopakovalo. Tahle kabina má velký charakter," prohlásil Perry.

Hostům v hale Honda Center nepomohl ani gól Jiřího Hudlera, jenž dostal tvrdou střelou v přesilovce v 11. minutě Flames do vedení. Pro Hudlera to byl první bod v celé sérii. Druhý pak přidal při asistenci na branku Johnnyho Gaudreaua v 6. minutě druhé třetiny. Jenže to bylo ze strany Calgary vše.

Podruhé za sebou se Anaheimu, za který v normální hrací době skórovali Ryan Kesler a Matt Beleskey, povedlo otočit zápas, v němž prohrávali 1:2. Měli však výraznou převahu, na střely v poměru 47:19 (v prodloužení 7:0).

Hrdinou Ducks se stal Perry, jenž ve 2. třetině odešel z ledu do kabiny po kolizi s Mattem Stajanem. Dokázal se však vrátit a z pozice klečícího střelce uzavřít sérii.

"Máme rádi, když je to takhle zajímavé," culil se Kesler. "Tahle parta byla po celý rok skvělá. A teď se to opět potvrdilo. Jsem na naše kluky hrdý. Ale zároveň s tím podotýkám, že jsme jen v polovině cesty."