Dobrá zpráva z Dallasu: Hudler náhle ožil

Centr Stars bodoval proti Bruins podruhé za sebou a po návratu z tribuny už slyšel i chválu

Napsal Lukáš Vrkoč / NHL.com/cs

V únoru seděl více na tribuně v obleku, než v dresu před zápasem v kabině. Celé to zapadalo do scénáře podivné sezony Jiřího Hudlera v Dallas Stars.

Jenže v pátek přišla změna. Český šikula se po výměně Patricka Eavese do Anaheim Ducks opět objevil v sestavě týmu, který bojuje o naději na play off. A nevedl si vůbec špatně, o čemž svědčí i slova kouče Lindyho Ruffa.

"Hrál výborně, jsem spokojený. Asistence na gól Devina Shorea byla krásná, měla oči. Dařilo se mu i při přesilovkách a dokázal v nich vytvořit několik zajímavých situací," řekl trenér Stars po zápase s Arizona Coyotes, který jeho tým vyhrál 5:2.

Hudler strávil na ledě 12:55 minuty, téměř o pět minut více než 9. února, kdy naskočil do hry naposledy a dal si kuriózní vlastní gól.

V neděli proti Boston Bruins bylo ještě lépe. Tedy z pohledu třiatřicetiletého forvarda, který dal gól a na další přihrál. Jeho mužstvo ovšem odešlo poraženo v poměru 3:6 a místu v letošním Stanley Cupu se nepřiblížilo.

Sedmou nahrávku sezony Hudler vyprodukoval tak, že se v 5. minutě druhé třetiny nejlépe zorientoval po vyhrané buly a vybídl pasem na modrou ke skórování beka Johna Klingberga. Šlo o snížení na 1:2.

Pak třetím gólem v tomto ročníku dokonce vyrovnal. To když ve 32. minutě zužitkoval přesilovkovou souhru s týmovými hvězdami Tylerem Seguinem a Jamiem Bennem. Jeho rána z první z levého kruhu byla nad síly Tuukky Raska v brance Bruins. A výstavní i pohotová zároveň.

Boston však dvěma rychlými góly reagoval a nepustil Dallas na dosah bodů. "Potopily nás velké individuální chyby," měl jasno o příčinách porážky Ruff.

S nadějemi Stars na postup do play off to se ztrátou devíti bodů a odehraným zápasem navíc oproti St. Louis Blues aktuálně nevypadá úplně dobře, a tak se může stát, že vedení klubu bude prodávat. Jestli mezi těmi, kdo by mohli změnit dres, bude i Hudler, pravděpodobné není. Ale v NHL nikdy nevíte, co bude zítra.

"Rozhodování o těchto věcech není v mých rukách, ale ani tak se není čeho bát. Vím přece dobře, jak věci v této lize fungují. Ať už výměna přijde, nebo ne, musím být připraven na všechno," řekl obránce Johnny Oduya.

Promluvil nejen za sebe. Vlastně tak nějak za všechny včetně Hudlera.

Pro něho je zatím pozitivní alespoň to, že zajímavými výkony nechal zapomenout na nešťastného vlastňáka a alespoň dočasně získal zpět důvěru trenéra Ruffa.