Hossa přispěl brankou k vítězství Blackhawks

Marián Hossa dal sedmý gól v sezoně a podílel na sedmé výhře Chicaga za sebou

Slovenský kanonýr Marián Hossa se dostal v posledních době do skvělé střelecké formy a svou šestou trefou ze sedmi zápasů se podílel na vítězství Chicaga v St. Louis 2:1 po prodloužení. Pro sedmatřicetiletého útočníka to byla sedmá branka v sezoně a Blackhawks i díky němu slavili sedmou výhru za sebou.

St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 1:2 po prodl.

Hossa po 82 vteřinách druhé třetiny otevřel skóre utkání. Po střele Gustava Forslinga si našel ideální pozici na dorážku a překonal brankáře Jakea Allena. Nejproduktivnější slovenský hráč sezony vylepšil svou bilanci na 12 bodů za sedm gólů a pět asistencí z 13 utkání. V úvodu ročníku vstřelil Hossa v šesti duelech jediný gól, který byl jeho jubilejním 500. v NHL.

V 58. minutě vyrovnal ránou od modré čáry obránce Alex Pietrangelo, ale po 25 sekundách prodloužení rozhodl Artemi Panarin. Těžil z přesilové hry, která se naskytla Chicagu poté, co Pietrangelo vyhodil puk do hlediště. Gól padl vteřinu po jeho návratu na led, kdy se ještě nestihl zapojit do hry.

Panarin si vedle branky připsal i asistenci u Hossovy trefy a v 57. minutě se popral se Scottiem Upshallem. Poprvé v kariéře tak předvedl takzvaný hattrick Gordieho Howea.

Hlavní hvězdou utkání byl gólman Corey Crawford, který si připsal 27 úspěšných zákroků. "Cítím se opravdu dobře. Jsem trpělivý, když je to potřeba. Daří se nám, ale vždycky je prostor pro zlepšení," pochvaloval si Crawford, který vychytal při svých posledních šesti startech šest výher a inkasoval v této sérii jen šestkrát.

Po jedenácti zápasech skončila bodová série centra Blackhawks Artema Anisimova, který ke konci druhé třetiny odstoupil s nespecifikovaným zraněním a už se do hry nevrátil.

Columbus Blue Jackets - Anaheim Ducks 3:2 po prodl.

V čase 61:21 rozhodl Zach Werenski a devatenáctiletý nováček se radoval ze své první vítězné branky v NHL. Obránce, jehož si Blue Jackets vybrali loni v prvním kole draftu na osmé pozici, si tak drží ve své první sezoně bilanci jednoho bodu na zápas. V 11 duelech si připsal tři góly a osm asistencí.

Columbus potvrdil, že se mu daří a vyhrál čtvrtý z posledních pěti zápasů. Blue Jackets vedli už v šesté minutě 2:0 díky trefám Boonea Jennera a Brandona Saada. Za Sabres skóroval v závěru druhé třetiny Rickard Rakell a po 85 vteřinách třetí dvacetiminutovky vyrovnal Nick Ritchie.

Buffalo Sabres - Ottawa Senators 1:2 po sam. nájezdech

Na vítězství Senators se podílel 31 úspěšnými zákroky brankář Mike Condon, který chytil také dva ze tří samostatných nájezdů. V rozstřelu jej nepřekonali Brian Gionta a Kyle Okposo a uspěl jen Sam Reinhart. Za Ottawu se trefili oba exekutoři Bobby Ryan a Kyle Turris.

Sabres dostal do vedení po dvou minutách a 49 vteřinách utkání nováček Nicholas Baptiste, který si v osmém utkání kariéry připsal druhou branku. Ve 28. minutě vyrovnal Ryan Dzingel.

Momenty večera:

1. Chicago válí

Blackhawks si připsali sedmou výhru za sebou a s 21 body vedou Západní konferenci o dva body před celkem Edmonton Oilers. Pro Chicago je to nejdelší úspěšná série od 19. ledna letošního roku, kdy dosáhlo na 12 vítězství za sebou.

2. Produktivní nováček Werenski

Devatenáctiletý obránce Zach Werenski si ve svém první sezoně připsal v 11 zápasech už 11 bodů. Poprvé se radoval z vítězné trefy, když svou celkově třetí brankou v sezoně zařídil v prodloužení výhru Columbusu nad Anaheimem. Na nejproduktivnějšího obránce soutěže Brenta Burnse ze San Jose Sharks ztrácí Werenski jediný bod.

3. Condon opět vychytal výhru

Ottawě vyšla při potížích s brankáři sázka na Mikea Condona, kterého získala 2. listopadu z týmu Pittsburgh Penguins. V premiéře proti Vancouver Canucks vychytal výhru 1:0 a ve středu pomohl k vítězství na ledě Buffala 2:1 po samostatných nájezdech. Za dva zápasy v novém působišti pochytal celkem 58 z 59 střel.

Hvězdy večera:

1. Mike Condon (OTT): 31 zákroků, úspěšnost 96,9 procenta

2. Corey Crawford (CHI): 27 zákroků, úspěšnost 96,4 procenta

3. Zach Werenski (CLB): 1 bod, 2 střely, vítězný gól

Na co se těšit:

Na programu je 10 zápasů a český útočník David Pastrňák z Boston Bruins se bude snažit natáhnout svou střeleckou sérii na šest zápasů proti Columbusu.