Hornqvist rozstřílel Rangers, Lundqvist se zranil

Forma, kterou Pittsburgh Penguins nabrali v závěru základní části, je neopustila ani na startu play off. V prvním zápase série proti New York Rangers jim pomohl hattrick Patrice Hornqvista i 35 zákroků debutanta ve vyřazovací části gólmana Jeffa Zatkoffa.

Zatkoff se objevil v brankovišti Penguins jako náhrada za Marca-Andre Fleuryho, který tak vynechal s doznívajícími příznaky otřesu mozku už šestý duel v řadě.

O jedničku mezi tyčemi ale přišli v průběhu utkání také Rangers. Henrik Lundqvist nechytal poslední dvě třetiny kvůli zranění oka a do branky šel Antti Raanta, jenž předvedl 16 zásahů.

Lundqvist přišel k úhoně 48 vteřin před koncem první třetiny. Obránce Penguins Ian Cole vystřelil, Lundqvist si připsal zákrok, ale bek Rangers Marc Staal, který byl před brankovištěm, zasáhl čepelí hokejky vlastního gólmana do otvoru pro výhled v masce.

Lundqvist sice ještě pokračoval dál, ale o 31 vteřin později inkasoval první gól po Hornqvistově dorážce, kdy do konce úvodní třetiny chybělo necelých 18 vteřin.

Po pauze se už v brance hostů neobjevil a zaskočil za něj Fin Raanta, který dostal druhý gól zápasu v závěru prostřední části, když ho brejku parádní střelou zápěstím překonal Sidney Crosby, jenž končil utkání s bilancí 1+2.

Domácí Zatkoff kapituloval až ve třetí třetině při dlouhé dvojnásobné přesilovce Rangers, kdy se po nahrávce Ricka Nashe trefil Derek Stepan.

Pittsburgh ale odpověděl za necelé tři minuty gólem Toma Kuhnhackla v oslabení a pak následovala druhá Hornqvistova trefa pro změnu v přesilovce.

Rangers už neprobral ani druhý Stepanův gól v zápase. Devětadvacetiletý švédský útočník Penguins dokončil hattrick střelou do prázdné branky v 58. minutě.

Tři branky vstřelil Hornqvist v základní části 29. února proti Arizona Coyotes.

Chvály se ale dočkal i Zatkoff, který měl několik vynikajících zákroků. Ten klíčový proti Viktoru Stalbergovi ve druhé třetině stále za stavu 1-0 pro Penguins.