Hornqvist rozhodl v prodloužení o výhře Penguins

Další ohromně důležitý krok směrem k postupu do finále Východní konference udělali hráči Pittsburgh Penguins, kteří na svém ledě udolali Washington Capitals 3:2 v prodloužení a v sérii odskočili do trháku 3:1 na zápasy.

Rozhodující moment zápasu přišel už ve třetí minutě prodloužení, kdy se po přihrávce Conora Shearyho prosadil Patric Hornqvist a svým pátým zásahem v letošním play off rozhold o výhře Penguins.

"Je těžké tohohle chlapíka nemít rád," vykládal na adresu klíčového střelce trenér domácích Mike Sullivan. "Miluje hokej, hrozně rád se pohybuje mezi klukama v kabině. Navíc je to obrovský bojovník."

I čtvrté utkání dvou obrovských rivalů bylo od úvodu ohromně vyrovnané, i tentokrát vítěz uspěl o jediný gól. Lépe duel odstartovali hosté, když ve 3. minutě otevřel skóre Jay Beagle.

Pittsburgh, který se musel obejít bez potrestaného klíčového obránce Krise Letanga, přispěchal s odpovědí v 10. minutě. Patric Hornqvist tentokrát zastal roli nahrávače, přesně pálil obránce Trevor Daley.

V úvodu druhé části Penguins strhli vedení na svou stranu. Postaral se o to Matt Cullen, který si i v 39 letech drží obdivuhodnou formu. V play off už vstřelil tři góly.

"Je to skvělý mentor pro mladé spoluhráče," oceňuje trenér Mike Sullivan. "V každém zápase pro nás navíc na ledě odvádí úžasnou práci."

Capitals ale nepříznivě se vyvíjející duel nezabalili a v závěru prostřední části mohli slavit vyrovnání, když se trefil ofenzivní obránce John Carlson.

V závěrečné části si obě ofenzivy vybraly oddechový čas, otěže duelu naopak převzali oba brankáři Matt Murray a Braden Holtby, kteří za svá záda nepropustili jediný kotouč.

Duel tak dospěl až do prodloužení, ve kterém se v hrdinu Pittsburghu proměnil Patric Hornqvist. Velkou zásluhu na výhře domácích měl i obránce Tom Dumoulin, který zastoupil Letanga a zaznamenal dvě asistence.

Série se za stavu 3:1 pro Penguins vrací zpátky do Washingtonu, který musí odvracet postupové mečboly soupeře. Pátý duel je na programu v noci ze soboty na neděli.