Hertl zapsal asistenci, San Jose předčilo Tampu

Vítězně odstartovali cestu po halách soupeřů San Jose Sharks, když v úterý zvítězili na ledě Tampa Bay Lightning 4:2. Jednou nahrávkou se na výhře kalifornského celku podílel útočník Tomáš Hertl.

Domácí Lightning drželi se svým soupeřem krok dvě třetiny, ještě v úvodu té třetí svítili na ukazateli skóre nerozhodný stav 2:2. Závěrečné dějství ale vyznělo jednoznačně pro hosty.

Nejprve ve 42. minutě po přihrávce veterána Patricka Marleaua udeřil Matt Nieot, v závěru pak pojistil výhru hostů sedmou trefou v sezoně Melker Karlsson.

"Byl to od nás dobrý zápas," chválil trenér San Jose Peter DeBoer. "Myslím si, že Tampa hrála dobře, v úvodu nás přehrávala. My jsme ale našli svojí hru a vyhráli."

San Jose tak potvrdilo zlepšenou formu, když zvládlo třetí z posledních čtyř zápasů a figuruje na šesté pozici v tabulce Západní konference. Tampa je na Východě naopak až devátá.