Hertl smazal náskok Nashvillu, Ruff má 700. výhru

Podívejte se na přehled dalších sobotních zápasů NHL, které nemají samostatný článek.

Hertl dvěma góly zlikvidoval deficit

Dva góly Tomáše Hertla ze třetí třetiny na ledě Nashville Predators, nasměrovaly hokejisty San Jose Sharks k výhře 3-2 po nájezdech, v nichž rozhodl Logan Couture.

Hertl ve třetí třetině srovnal stav a poprvé tak v kariéře překročil dvacetigólovou hranici. Nejprve dorážel ránu Joe Pavelskiho a poté tečoval střelu Brenta Burnse a zaznamenal tak 21. gól.

"Jsem šťastný. Měli jsme hodně šancí, ale až tím prvním gólem jsme to protrhli. Byla to skvělá akce Joe Thorntona a Pavelskiho. Já to jen dokončil," usmíval se Hertl.

Kouč Ruff má 700 výher

Tečovaná střela Jordieho Benna rozhodla o výhře Dallas Stars na ledě Los Angeles Kings 3-2, pro kouče hostů Lindyho Ruffa to bylo 700. vítězství kariéry.

"Těším se na dalších 700," poznamenal Ruff.

Stars (48-22-9) vyhráli čtyři zápasy v řadě, sedm z posledních osmi a navýšili vedení v Centrální divizi před St. Louis Blues na 4 body. Za Dallas tentokrát nebodovali ani Radek Faksa (16:20 minuty, 5 střel), ani Aleš Hemský (15:43).

Postup Rangers odložen

Buffalo Sabres se výhrou 4-3 v Madison Square Garden postarali o odložení postupu New York Rangers do play off.

Ryan O'Reilly dával dva góly v první třetině, Chad Johnson předvedl 33 zákroků a Buffalo tak ukončilo devítizápasovou sérii porážek s Rangers, v MSG vyhrálo poprvé od 23. března 2012.

Saadův hattrick proti Hurricanes

Brandon Saad nastřílel svůj první hattrick v NHL a Blue Jackets ukončili sérii čtyř porážek výhrou 5-1 na ledě Carolina Hurricanes.

Domácí Hurricanes (34-29-16), v jejichž sestavě se neobjevil obránce Michal Jordán, tak definitivně přišli o možnost postupu do play off.

Smith zneškodnil Capitals

Gólman Mike Smith pochytal všech 31 střel a Arizona Coyotes si v posledním domácím zápase sezony připsali výhru 3:0 nad nejlepším týmem NHL Washington Capitals.

Za domácí nastoupil z Čechů pouze obránce Zbyněk Michálek (23:31 minuty), Martin Hanzal je zraněný, Jiří Sekáč se do sestavy nevešel.

Calgary drtilo Edmonton

Joni Ortio předvedl 28 zákroků a Mikael Backlund s Johnnym Gaudreauem skórovali každý dvakrát při výhře Calgary Flames 5-0 na ledě Edmonton Oilers.

Flames tak vyhráli pět z posledních šesti zápasů v Rexall Place. Oilers budou od příští sezony nastupovat v nové aréně. Jakub Nakládal odehrál v obraně vítězů 19:39 minuty, Michael Frolík v sestavě Flames chyběl.