Hertl se gólem podílel na velkém obratu ve Vancouveru

Mazaná teč Tomáše Hertla je v zápise o utkání s Vancouver Canucks uvedena jako vítězná trefa San Jose Sharks. Hosté na západě Kanady znovu předvedli, proč jsou na cizích ledech tak úspěšní. Čtyři góly ve třetí třetině sebraly domácím veškeré naděje, hosté vezou výhru 4:1.

Hertl dal 15. gól v sezoně, v posledních pěti zápasech se trefil už počtvrté. Jeho branka navázala po necelých 150 vteřinách na vyrovnávací gól Joe Pavelskiho. Dvaadvacetiletý útočník měl dobrý výhled na nahození Justina Brauna a puk tečoval mimo dosah rukavice Ryana Millera.

"Byl to pro nás velký zápas, věděli jsme, jak je důležitý a jsme rádi, že jsme zvětšili odstup od Canucks," těšil se gólman Sharks Martin Jones, který kapituloval pouze zásluhou Daniela Sedina, který dával 350. gól v NHL. Na tuto metu se dostal jako 60. hráč v historii a pátý Švéd.

"V prvních dvou třetinách jsme měli duel pod kontrolou. Je to velké zklamání," řekl Sedin. Bylo to podesáté v sezoně, kdy Canucks ztratili vedení ve třetí třetině.

Hertl (na ledě strávil 15:36 minuty) si vynahradil zklamání ze šance v první třetině, kterou mu překazil pohotový gólman Vancouveru Miller. Roman Polák odehrál v obraně hostů 15:07 minuty. Radim Vrbata se v sestavě Canucks neobjevil.