Souhrn: Hertl pomohl asistencí k výhře

Souhrn nedělních zápasů NHL: Český útočník přihrál na úvodní gól San Jose při vítězství v Anaheimu 6:2

Napsal NHL.com/cs

Útočník Tomáš Hertl se v nedělním utkání NHL podílel asistencí na úvodní brance San Jose Sharks, kteří zvítězili na ledě Anaheim Ducks 6:2, a bodoval počtvrté za sebou. Za poražené si připsal rovněž jednu přihrávku forvard Ondřej Kaše, který se prosadil také ve čtvrtém duelu za sebou a byl za svůj výkon zvolen druhou hvězdou prohraného duelu.

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 2:6

Hertl ve 14. minutě v kombinaci při rychlém protiútoku Sharks vrátil puk bekhendem z pravého kruhu Marcovi-Edouardovi Vlasicovi, který zblízka překonal Johna Gibsona. Na pozici čtvrtého nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži si tak polepšil čtyřiadvacetiletý odchovanec pražské Slavie na 28 bodů za 13 gólů a 15 přihrávek z 46 utkání.

San Jose ve druhé třetině díky gólům Kevina Labanca a Mikkela Boedkera, který využil přesilovou hru, zvýšilo už na 3:0. Ducks se 27 sekund před koncem druhé třetiny vrátili do hry díky Rickardu Rakellovi a ve 42. minutě už to bylo jen o gól. Kaše krásně bekhendem zpoza branky uvolnil Ryana Getzlafa, který zblízka prostřelil Aarona Della.

Dvaadvacetiletý Kaše je po třízápasové absenci kvůli nemoci z úvodu ledna ve skvělé formě a v pěti duelech zaznamenal sedm bodů za tři trefy a čtyři asistence. Celkově má na kontě v sezoně 12 tref a 10 přihrávek z 32 utkání. V minulém ročníku při debutu v NHL nasbíral pět gólů a 10 asistencí z 53 zápasů.

Zbytek utkání ale patřil Sharks. Hned minutu po Getzlafově brance využil přesilovou hru Joe Thornton a předstihl s 1426 body na 16. místě historické tabulky produktivity Briana Trottiera. Osmatřicetiletý Thornton si už předtím připsal v utkání asistenci. Výsledek pak ještě dovršili Boedker, jenž nasbíral celkem tři body za dvě trefy a přihrávku, a Melker Karlsson.

Washington Capitals - Philadelphia Flyers 1:2 po prodl.

Flyers dosáhli na sedmou výhru z posledních osmi utkání díky trefě útočníka Travise Konecnyho v čase 60:27. Hosté vedli od 27. minuty díky gólu forvarda Michaela Raffla, Capitals vyrovnali 16 sekund před koncem druhé dějství v přesilové hře. Svou 29. brankou v sezoně se o to postaral nejlepší kanonýr ligy Alex Ovechkin.

"Je to skvělé. Výhra tady vypovídá něco o našem charakteru a atmosféře, která panuje v naší kabině. Máme velkou touhu se dostat do play off a děláme pro to všechno," řekl dvacetiletý Konecny, který se trefil v 47. zápasech v sezoně poosmé a potřetí to byla vítězná branka. V prodloužení skóroval poprvé v kariéře.

Gólman Brian Elliott přispěl k vítězství Flyers 27 úspěšnými zákroky a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Mezi tyče se vrátil poté, co v úterý inkasoval pět branek při porážce s New York Rangers (1:5) a po dvou třetinách střídal. Český brankář Michal Neuvirth pak vychytal výhry nad Toronto Maple Leafs (3:2 po prodloužení) a nad New Jersey Devils (3:1).

Carolina Hurricanes - Vegas Golden Knights 1:5

Nováček NHL Golden Knights bodoval potřetí za sebou, z toho podruhé vyhrál, a dostal se do čela celé ligy. Ve 46 zápasech si připsal 66 bodů, tedy o bod více, než získali ve stejném počtu utkání Tampa Bay Lightning. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu pomohl obránce Colin Miller.

Brankář Marc-Andre Fleury se na úspěšném výsledku podílel 27 zásahy. "Je to možná nečekané, že? Hodně si to užíváme. Náš tým začal od nuly a rychle se v něm vytvořila chemie. Všichni podávají každý zápas své nejlepší výkony. Jsem pyšný na naše mužstvo, kde se teď nacházíme," uvedl třiatřicetiletý Fleury, trojnásobný vítěz Stanley Cupu s Pittsburgh Penguins.

Carolina prohrála pátý z posledních sedmi zápasů. "Potřebujeme od našich hráčů lepší výkon. Někteří hrají až moc bezstarostně," kritizoval své svěřence trenér Hurricanes Bill Peters.

Winnipeg Jets - Vancouver Canucks 1:0

Čtvrtým čistým kontem v sezoně a celkově desátým v kariéře se podepsal po výhru Jets Connor Hellebuyck. Čtyřiadvacetiletý brankář, který bude o nadcházejícím víkendu debutovat na All Star Game v Tampě, pochytal 29 střel a byl zvolen první hvězdou večera.

Jedinou branku utkání vstřelil ve 12. minutě devatenáctiletý finský kanonýr Patrik Laine, který si polepšil na 21 tref z 48 utkání. Dvojka draftu z roku 2016 ve své premiérové sezoně dala ve 73 duelech 36 gólů a vrací se do střelecké formy. Po sedmizápasovém půstu se Laine prosadil třikrát za uplynulých pět utkání.

Los Angeles Kings - New York Rangers 4:2

Kings předvedli proti Rangers dokonalý obrat a ukončili sérii šesti utkání bez bodu. V úvodu utkání se přitom zdálo, že Los Angeles ještě natáhnou neúspěšnou šňůru. Už v osmé minutě totiž prohrávali po brankách Davida Desharnaise a Jimmyho Veseyho už 0:2.

Druhou třetinu si ale domácí fanoušci ve Staples Center užili a Kings se mezi 21. a 31. minutou díky třem využitým přesilovým hrám dostali do vedení. Prosadili se postupně Jake Muzzin, Michael Amadio a Tanner Pearson. Výsledek dovršil 18 sekund před koncem zápasu při hře Rangers bez brankáře Trevor Lewis.