Hemský vstřelil gól, Dallas zvítězil v prodloužení

Jedním gólem pomohl český útočník Aleš Hemský svým Dallas Stars k dalšímu vítězství. Texasský celek zvítězil na ledě Colorado Avalanche 4:3 v prodloužení, rozhodující trefu zapsal obránce John Klingberg.

Dallas šel do utkání z pozice druhého nejlepšího celku Západní konference a roli favorita potvrdil. Rozhodně to ovšem nebylo bezbolestné, ještě v polovině utkání totiž prohrával.

Vstup do utkání ale měli hosté aktivnější, už ve 2. minutě hry totiž udeřil kanadský veterán Jason Spezza. To ale bylo ze strany Stars na delší dobu vše a přesně pálili domácí. Ve 3. minutě srovnal krok Blake Comeau, o tři minuty později převážil výhodu na stranu Avalanche Nick Holden.

Stav 2:1 vydržel až do 46. minuty, kdy svým pátým gólem v ročníku vyrovnal Aleš Hemský. Hostující euforie ale netrvalo dlouho, ještě do druhé přestávky jí zchladil domácí Carl Soderberg.

Ve 45. minutě neproměnil útočník Colorada Nathan MacKinnon trestné střílení a umožnil tak Dallasu, aby se vrátil do zápasu. Hosté tuhle nabídku neodmítli, v 52. minutě znovu vyrovnal v přesilové hře Jason Demers.

Dramatická bitva došla až do prodloužení, které rozsekl ve prospěch Dallasu obránce John Klingberg. Stars si tak připsali už třetí vítězství v řadě za sebou, Colorado naopak třetí porážku z posledních čtyř zápasů.