Hawks zůstávají po první porážce v klidu

K vidění bylo pár prázdných pohledů a slyšet zase trochu ztlumené hlasy. Ale jinak se atmosféra v kabině Chicago Blackhawks po porážce 0:1 v prodloužení prvního duelu play off na ledě St. Louis Blues v ničem nevymykala normálu.

Obhájci Stanley Cupu zůstávají po úvodní porážce v klidu. Do pátečního druhého zápasu série (sobota 2:00 SELČ) půjdou se stejnou sebedůvěrou jako do toho prvního.

Hokejisté Blackhawks dobře vědí, že ve středu podali kvalitní výkon. Soupeře přestříleli v poměru 35:18, vybojovali si pět přesilovek a gólman Corey Crawford chytal skvěle. Chybělo málo a výhra mohla být jejich.

"Někdy je to prostě o jednom jediném odrazu. Nám to tam tentokrát nespadlo, co s tím můžeme dělat?" ptal se kapitán Jonathan Toews. "Nemůžeme se tím užírat moc dlouho. Vezmeme si z toho ponaučení a použijeme ten zápas jako motivaci pro to, abychom v dalším utkání hráli lépe."

St. Louis rozhodlo úvodní duel poměrně šťastným gólem v čase 9:04 prvního prodloužení, kdy se střela Davida Backese z levého kruhu odrazila od brusle a hokejky obránce Trevora Van Riemsdyka za Crawfordova záda.

"To je přesně ten gól, které obvykle padají v prodloužení. Odraz od brusle nebo od hokejky, nebo tak něco," řekl obránce Niklas Hjalmarsson.

A přesně takový gól potřebuje Chicago v příštím utkání, aby zlomilo skvělého gólmana Briana Elliotta, jenž 35 zákroky vychytal svou první samostatnou nulu v play off.

Blackhawks musí tvrdě bojovat před brankou o teče a dorážky a zakončovat velké šance. Takové, kterou měl třeba Toews v brejku nebo Artemi Panarin, jehož střelu brankář Blues jen tak tak odklonil vyrážečkou a pět a půl minuty před koncem třetí třetiny tak udržel bezgólový stav.

"Nedokázali jsme dobře zakončit," litoval chicagský kouč Joel Quenneville. "Měli jsme několik velkých šancí, tváří v tvář gólmanovi. Tak velké příležitosti je třeba využít."