Havlát se u Blues uvedl gólem. Díky za šanci, řekl

Napsal Michael Langr / NHL.com

Lepší start v novém dresu si sotva mohl představit. Martin Havlát otevřel skóre zápasu na ledě svého bývalého klubu New Jersey Devils a připsal si tak vítězný gól St. Louis Blues při výhře 2:0.

"Je to skvělý pocit a navíc jsme vyhráli, takže to je ještě lepší," řekl český navrátilec do NHL v útrobách haly Prudential Center, kde ještě na jaře působil - ovšem sedával ve vedlejší kabině.

Havlát se trefil v čase 4:57 druhé třetiny, kdy poslal do sítě Coryho Schneidera puk po přihrávce Scotta Gomeze, dalšího bývalého hráče New Jersey. V sestavě St. Louis se tak uvedl jako schopný střelec a solidní posila. Ve třetím útoku odehrál 14 minut a 14 sekund, dvakrát vystřelil na branku a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Ještě před třemi týdny se přitom zdálo, že jeho kariéra v NHL je u konce. Havlát se na kempu neprosadil do kádru Florida Panthers a čekal, zda se uvolní místo v jiném klubu. To se nakonec stalo v St. Louis, které má na marodce dva důležité útočníky Paula Stastnyho a Jadena Schwartze. Klub si vzal české křídlo na desetidenní zkoušku a na jejím konci se rozhodl podepsat s ním roční smlouvu.

"Je fajn si zase zahrát zápas NHL. Hokej pořád miluju a jsem šťastný, že mi Blues dali šanci," řekl útočník, který ve 34 letech nepatří k nejstarším, ale v kariéře ho ničila častá zranění.

Celkem má za sebou 789 utkání NHL, v nichž dal 242 gólů a nasbíral 594 bodů. V minulém ročníku odehrál za New Jersey 40 zápasů, ale sezonu končil mezi náhradníky.

"Obměnili tým, mají spoustu mladých," uvedl Havlát na adresu Devils. "Měli skvělý start do sezony a hrají dobře. Pokud v tom budou pokračovat, budou v pohodě."

A pokud bude pokračovat v podobném duchu jako v úterním utkání, bude v pohodě i on sám.