Hanzalova trefa body nepřinesla, radoval se Hertl

Podívejte se na přehled dalších sobotních zápasů NHL, které nemají samostatný článek.

Korpisalo zařídil výhru Blue Jackets

Nováček mezi tyčemi Joonas Korpisalo si třiatřiceti zákroky připsal velké zásluhy na vítězství Columbus Blue Jackets 4:2 proti Ottawa Senators.

Číslo 62 draftu 2012 má z posledních jedenácti startů impozantní bilanci 8-1-2. V brance mladý Fin zaskakuje za zraněné kolegy Sergeie Bobrovskyho a Curtise McElhinneyho. "Gólman chytal dobře, ale hlavně jsme nebyli dostatečně dobří kolem branky," stěžoval si kouč Senators Dave Cameron.

Chicago přišlo o vedení i Hossu

Domácí porážka 2:3 v prodloužení s Anaheim Ducks sesadila hokejisty Chicago Blackhawks z vedoucí pozice v Západní konferenci, na kterou poskočili Dallas Stars. Obhájci Stanley Cupu navíc přišli o Mariána Hossu, který opustil utkání po zákroku Hampuse Lindholma.

Vítězný gól Ducks zaznamenal Ryan Getzlaf v přesilovce ve třetí minutě prodloužení. Ze zápasu předčasně odstoupil také gólman Ducks John Gibson, který utrpěl zranění v horní části těla po kolizi s Richardem Pánikem.

Proti svému bývalému týmu se neprosadil Jiří Sekáč, který v dresu Blackkawks odehrál necelých osm minut.

Hertlův gól znamenal pojistku

Jeden gól Tomáši Hertlovi neuznali kvůli vysoké hokejce, ale o regulérnosti jeho trefy z 51. minuty už nemohlo být pochyb. Hokejisté San Jose Sharks šli díky 11. gólu českého útočníka do dvougólového vedení, které už nepustili. Joonas Donskoi pak konečný výsledek dotvořil do prázdné branky Arizona Coyotes na 4:1.

Za hosty, kteří prohráli šest z posledních sedmi utkání, se prosadil pouze Martin Hanzal, když osmým gólem v této sezoně parádně zakončil brejk.